• Regulamin stołówki

• REGULAMIN STOŁÓWKI SZKOLNEJ
          Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krasnem

I. UPRAWNIENIA DO KORZYSTANIA ZE STOŁÓWKI:

1. Ze stołówki szkolnej mogą korzystać uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krasnem, nauczyciele i pracownicy tej szkoły.
          2. Ze stołówki korzystają uczniowie wnoszący opłaty indywidualnie lub uczniowie, których dożywanie finansuje GOPS oraz nauczyciele i pracownicy  korzystający ze stołówki  po uiszczeniu opłaty zgodnej z ustaloną stawką.
          3. Zgodnie z obowiązującym regulaminem wyżej wymienieni, zapisywani są na obiady na początku lub w trakcie roku szkolnego, po uprzednim zgłoszeniu tego faktu wychowawcy świetlicy.

II. ODPŁATNOŚĆ ZA OBIADY:

Stołówka szkolna zapewnia:

·          śniadania dla dzieci z oddziałów przedszkolnych  - koszt to 1,50 zł za każdy dzień.

·          posiłki gotowane -  cena jednego obiadu dla uczniów obejmuje koszt produktów zużytych do przygotowania posiłku –koszt wsadu do kotła tj.- 3,00 zł za gorący posiłek.
          Nauczyciele i pracownicy  ponoszą odpłatność stanowiącą całkowity koszt zakupu produktów zużywanych do przygotowania posiłków oraz koszt utrzymania i funkcjonowania kuchni w przeliczeniu na jeden obiad tj.4 ,00 zł za gorący posiłek.
          W sytuacjach wzrostu kosztu produktów w trakcie roku szkolnego dopuszcza się możliwość zmiany odpłatności, po wcześniejszym poinformowaniu korzystających ze stołówki z miesięcznym wyprzedzeniem.

III. OPŁATY:

1.Odpłatność za obiady za dany miesiąc uiszczana jest w formie przelewu na konto nr 24892400070030015620030120 Bank Spółdzielczy w Przasnyszu o/ Krasne do 10-go każdego miesiąca.
          2. W przypadku nieuzasadnionego nieuregulowania opłaty do 10-go każdego miesiąca, uczniowie zalegający z opłatami, otrzymują upomnienia, nieterminowość zgłaszana jest także wychowawcom klas i rodzicom.
          4. Intendent Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krasnem posiada listy imienne uczniów korzystających z obiadów.

IV. ZWROTY ZA OBIADY:

1. Zwrot poniesionych kosztów zakupu posiłku może nastąpić z powodu choroby, wycieczki lub innych przyczyn losowych, jeżeli nieobecność ucznia, nauczyciela i pracownika wynosi dwa dni lub dłużej.
          2. Nieobecność musi być zgłoszona u wychowawcy świetlicy osobiście, telefonicznie lub pisemnie najpóźniej do godz. 8.00 danego dnia, jednak odpisaniu podlega kolejny dzień nieobecności . Tylko na tej podstawie powstała nadpłata może być zaliczona na poczet opłaty na następny miesiąc.
          3. Odliczenie kwoty następuje z odpłatności w bieżącym lub następnym miesiącu.
          4. W szczególnych przypadkach, gdy uczeń lub rodzic dokonujący wpłaty na początku miesiąca zgłasza nieobecności w ściśle określonych dniach tygodnia, wychowawca świetlicy pobiera opłatę pomniejszoną o kwotę za zgłoszone dni. Nieuzasadniona lub niezgłoszona nieobecność na posiłku nie podlega zwrotowi kosztów.
          5. Z obiadów mogą korzystać uczniowie, nauczyciele i  pracownicy oraz osoby korzystające z stołówki z zewnątrz przebywający na zwolnieniu lekarskim. Obiad wydawany jest wówczas rodzinie na podstawie bloczku obiadowego i dowodu wpłaty.

V. WYDAWANIE POSIŁKÓW:

1. Posiłki wydawane są od godz.10.45 do godz. 12.15
          2. W stołówce wywieszony jest jadłospis na każdy dzień zatwierdzony przez Szefową Kuchni Dyrektora szkoły oraz intendenta.
          3. Posiłki przygotowywane są zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia i kalkulacją kosztów.

VI. ZASADY ZACHOWANIA W STOŁÓWCE:

Podczas spożywania posiłków obowiązują zasady kulturalnego zachowania.
          Po spożyciu obiadu brudne naczynia należy odnieść w wyznaczone miejsce.

VII. O wszystkich sprawach związanych z organizacja pracy stołówki decyduje Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krasnem.