,,Rodzina to nasz dom, nasz świat, nasza siła."
W kalendarzu jest wiele dat, ale tylko niektóre skłaniają do zatrzymania się na dłużej. Dzień Rodziny to jeden z takich dni, to wyjątkowe święto łączące Dzień Matki i Dzień Ojca. To doskonała okazja do integracji, budowania więzi oraz wyrażenia wdzięczności najbliższym za to, że są z nami.
Mając to na uwadze, 27 maja, uczniowie klasy drugiej wraz z wychowawczynią p. Iwoną Pikus zaprosili swoich rodziców na uroczystość, aby wspólnie zatrzymać się na chwilę, spojrzeć na siebie i powiedzieć kilka ciepłych, pięknych słów prosto z serca.
Na uroczystości obecni byli również dyrektor szkoły p. Wojciech Gołębiewski oraz wicedyrektor szkoły p. Małgorzata Chojnacka.
Dzieci poprzez wiersze, piosenki, scenki rodzajowe z życia rodziny podziękowały rodzicom za miłość, która stworzyła ich świat, wsparcie, opiekę i poczucie bezpieczeństwa.
Rodzice z uśmiechem na twarzy, z wielką dumą, a nawet z łezką w oku oglądali występy swoich pociech.
Na zakończenie części artystycznej dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane upominki.
Ta wspaniała uroczystość została zakończona wspólnym słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.
Kolejny raz przekonaliśmy się, że Dzień Rodziny to święto bliskości, empatii i wzajemnego wsparcia. Warto pielęgnować relacje rodzinne nie tylko raz w roku, ale każdego dnia, bowiem ,,Rodzina nie jest tylko czymś ważnym. Ona jest dla dziecka największą wartością”.
Świętujmy razem, doceniając to, co najważniejsze – naszą rodzinę i wspólne chwile!
