• Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2022/2023

• ,,Korzystaj z talentu, który posiadasz: las byłby bardzo cichy, gdyby śpiewały w nim tylko te ptaki, którym wychodzi to najlepiej." (Henry van Dyke)

23 czerwca w naszej gwarnej szkole było wyjątkowo radośnie – jak w lesie pełnym szczebioczących ptasząt. Dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie mogli z satysfakcją powiedzieć: przez miniony rok staraliśmy się rozwijać własne talenty, zdobywać wiedzę, zacieśniać więzi przyjaźni, poznawać małą i dużą ojczyznę. Na pewno uczucie satysfakcji towarzyszyło także dyrekcji, nauczycielom,  wszystkim pracownikom szkoły w Krasnem i rodzicom, którzy byli obecni podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Akademia rozpoczęła się bardzo uroczyście odśpiewaniem hymnu państwowego i hymnu szkoły. Ósmoklasiści jeszcze raz zachwycili pięknym wykonaniem poloneza. Kolejną ważną chwilą było przekazanie sztandaru szkoły. Absolwenci Szkoły Podstawowej w Krasnem złożyli uroczyste ślubowanie, że rozstając się z naszą szkołą, nadal będą pamiętać o pięknych wartościach zawartych w rocie przysięgi. Uczniowie z uśmiechem odbierali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody. Duma i wzruszenie towarzyszyly rodzicom, którym zasłużone gratulacje przekazywała dyrekcja, wychowawcy i pani przewodnicząca rady rodziców. Adresatów podziękowań było wielu: nauczyciele, przedstawiciele rady rodziców, opiekunki samorządu uczniowskiego, pracownicy szkoły – wszyscy, którzy starali się, aby rok szkolny 2022/ 2023 był pełen dobrych wspomnień.

W tym roku naszą szkołę żegnają dwie klasy ósme: wychowankowie pani Renaty Keczmerskiej i pana Ireneusza Gajka. Wśród nich na ogromne słowa uznania zasługuje Oliwier Przybylski – najlepszy tegoroczny absolwent. Pan dyrektor szczególne słowa podziękowania w imieniu społeczności szkolnej skierował do Pani Bożeny Frączyk, która przez wiele lat z serdecznością, ciepłem i zaangażowaniem wypełniała misję nauczyciela.

Pani Bożenko, niech dni emerytury wypełniają się radością - dziękujemy za Pani współpracę i zapraszamy w odwiedziny!

Z kolei uczniowie klasy siódmej żegnali koleżanki i kolegów z klas ósmych, obdarowując pamiątkowymi upominkami. Akademia zakończyła się uroczym występem chórku szkolnego pod kierunkiem pani Katarzyny Magnuszewskiej. Uczniowie w salach spotkali się z wychowawcami, aby z entuzjazmem rozpocząć wakacyjny wypoczynek.

Zatem życzymy radosnych i bezpiecznych wakacji. W słońcu czy w deszczu zachowajcie pogodę ducha!