30 listopada w grupie 3-4 latków obchodziliśmy jednego dnia dwa ważne święta: Dzień Chłopaka i Dzień Jabłka. Chłopcy wzorowo zdali egzamin SUPER CHŁOPAKA. Wszystkiego najlepszego dla Was nasi Kochani.
Aktualności
Dzień Chłopaka w grupie 3-4 latków
- 42
Dzień Chłopaka (a nawet więcej) w klasie czwartej
Daaaawno, daaaawno temu w pewnej piosence Danuta Rinn zadawała dramatyczne pytanie:
,,Gdzie ci mężczyźni,
Prawdziwi tacy,
Orły, sokoły, herosy,
Gdzie ci mężczyźni,
Na miarę czasów,
Gdzie te chłopy?"
Odpowiedź jest bardzo prosta: w klasie czwartej w Krasnem. Trzynastu 🙃 c-h-ł-o-p-ó-w ,,jak się patrzy"!!!
Chłopaki - słodziaki w dniu ich święta (30 września) doczekali się życzeń i upominków. Taką wspaniałą niespodziankę dla wszystkich dzieci z klasy czwartej (także tych, które noszą czasem spódniczki - bo jeśli świętować, to wspólnie) przygotowały opiekuńcze i niezawodne Anioły z Rady Rodziców. Czwartaczki nie ukrywały radości, co widać po uśmiechniętych buziach.
Tak oto gromadzimy wspólne klasowe i szkolne wspomnienia 😍
1
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
27.09.2024r. w naszej szkole zostały przeprowadzone wybory do prezydium Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2024/2025. Uczniowie w głosowaniu tajnym, bezpośrednim i powszechnym wyłonili samorządową reprezentację szkoły:
Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Amelia Czyżewska, klasa VIII
Zastępca przewodniczącej – Jan Balcerzak, klasa VIII
Skarbnik – Paulina Pigut,klasa VI, Jan Szczyglak, klasa VI
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy w roku szkolnym 2024/2025!
Plan pracy Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2024/2025 został zamieszczony na stronie internetowej szkoły. Zakres aktywności zawartych w harmonogramie pracy Samorządu Uczniowskiego może ulegać modyfikacjom, w zależności od potrzeb – edukacyjnych, wychowawczych i opiekuńczych – uczniów. Zachęcamy do lektury! – Zakres aktywności zawartych w harmonogramie pracy Samorządu Uczniowskiego może ulegać modyfikacjom, w zależności od potrzeb – edukacyjnych, wychowawczych i opiekuńczych – uczniów – Zakres aktywności zawartych w harmonogramie pracy Samorządu Uczniowskiego może ulegać modyfikacjom, w zależności od potrzeb – edukacyjnych, wychowawczych i opiekuńczych – uczniów!
Opiekunowie SU
Dorota Kryściak
Katarzyna Magnuszewska
2
Dzień Chłopaka u przedszkolaków w Krasnem
30 września w grupach przedszkolnych w Krasnem obchodziliśmy jednocześnie Światowy Dzień Jabłka oraz Dzień Chłopaka
59
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w kraśnieńskim przedszkolu
29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W związku z tym wydarzeniem, w piątek 27 września, gościliśmy w naszych oddziałach przedszkolnych pana Wójta Gminy Krasne Michała Szczepańskiego, który przeczytał dzieciom bajki, podarował nam książeczki oraz "coś" słodkiego.
Pamiętajmy, że głośne czytanie jest inwestycją w pomyślną przyszłość dziecka.
Wyjazd uczniów klasy pierwszej do Opinogóry Górnej - Perły Północnego Mazowsza
Kiedy chcemy odetchnąć od hałasu, szukamy odpowiedniego miejsca do relaksu. Dla jednych ukojeniem jest muzyka, dla innych dzieła sztuki, a jeszcze inni uwielbiają naturę. Gdzie znaleźć takie miejsce? Uwierzcie nam, wcale nie trzeba daleko szukać…
W ramach projektu „Kulturalna szkoła na Mazowszu” dnia 26 września 2024 r. uczniowie z klasy I naszej szkoły wraz ze swoją wychowawczynią p. Iwoną Pikus i psychologiem szkolnym p. Kamilą Kołakowską uczestniczyli w wycieczce do Opinogóry Górnej, która nazywana jest Perłą Północnego Mazowsza.
Pobyt w tym niezwykłym miejscu rozpoczęliśmy od zwiedzania ekspozycji przyrodniczej znajdującej się w pobliżu zabytkowego pałacyku, w skład której wchodzą różne gatunki ptaków z pięciu kontynentów. Zachwyt dzieci wzbudziły m.in. niezwykle ubarwione papugi i pawie. Następnie, w towarzystwie przewodnika, zwiedziliśmy neogotycki Pałacyk z lat 40. XIX w., w którym znajduje się stała ekspozycja, poświęcona Zygmuntowi Krasińskiemu, bogata w pamiątki związane z wieszczem i historią rodziny Krasińskich. Poza Pałacykiem obejrzeliśmy powozownię ze znajdującą się w niej ekspozycją zabytkowych powozów, strojów i sprzętu jeździeckiego.
Po zwiedzaniu obiektów muzealnych uczestniczyliśmy w lekcji pod nazwą - Muzeoterapia. Była w niej piękna opowieść, elementy zabawy ruchowej i relaksu umilanych przez dźwięki muzyki klasycznej. Podczas lekcji dzieci dowiedziały się o wpływie muzyki i sztuki na zdrowie ciała i ducha. Ważną zaletą zajęć w muzeum jest okazja, aby mali uczestnicy uwolnili swoje emocje. I tak było tym razem! Przecież eksponaty i pamiątki opowiadają swoje zaczarowane historie, które potrafią niesamowicie zainteresować.
Ponadto dzieci wzięły udział w plastycznych warsztatach muzealnych - wykonały pracę, przedstawiającą głowę konia z kolorową grzywą. A biorąc udział w tych oryginalnych zajeciach pt. ,,Końska cukierenka”, pierwszaki miały kontakt z prawdziwymi końmi: Pliszką i Pinusem, zdobyły podstawową wiedzę o tych zwierzętach, ich pożywieniu i własnoręcznie przygotowały uwielbiany przez nie smakołyk - surówkę z marchewki i jabłka.
Wizytę w Opinogórze zakończyliśmy na placu zabaw, gdzie dzieci mogły spożytkować nadmiar energii.
Pobyt w @Muzeum Romantyzmu w Opinogórze był interesującą lekcją, która wywołała w dzieciach zaciekawienie, zdziwienie, dała duże możliwości doświadczeń i pobudziła zainteresowania. A co niezmiernie ważne, nasza wycieczka pozytywnie wpłynęła na wzmocnienie relacji i więzi między uczniami i wychowawczynią.
#Kulturalnaszkołanamazowszu #Muzeumromantyzmuwopinogórze
53
31. akcja „Sprzątania Świata”
Od 18 września 2024 roku włączyliśmy się w 31. akcję „Sprzątania Świata”. Nasi najmłodsi uczniowie zadbali o czystość wokół budynków szkoły, natomiast starsi uczniowie podjęli wyzwanie sprzątania ulic Krasnego. Mieliśmy ręce pełne pracy. Nasi uczniowie pełni motywacji próbowali oczyścić tereny zielone. Poprzez takie działania chcemy zwrócić uwagę całego społeczeństwa na ważne tematy, m. in. ochronę klimatu, a także poczucie odpowiedzialności i dbałość o środowisko. Razem stoimy na straży czystej Ziemi!
22
Mistrzostwa powiatu przasnyskiego w piłce nożnej – mamy brąz!!!
W dniach 25-26 września chłopcy z naszej szkoły uczestniczyli w turniejach piłki nożnej w ramach Powiatowych Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej. Rozgrywki odbywały się w Jednorożcu i Przasnyszu.
Pierwszego dnia w kategorii klas VII, VIII zajęliśmy czwarte miejsce. Natomiast drugiego dnia chłopcy klas V, VI uplasowali się na trzecim miejscu.
Gratulacje dla wszystkich uczestników rozgrywek !!!
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
20 września obchodziliśmy DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA. Był to niesamowicie spędzony czas dla dzieci jak i dla wychowawców grup. Podczas pobytu w przedszkolu dzieci bawiły się świetnie. Było wiele radości. Dzieciaki miały okazję przejść przez ścieżkę sensoryczną oraz ubarwnić swymi autorskimi pracami chodnik szkolny. Życzymy Wam nasze Kochane DZIECIAKI aby radość przepełniała was każdego dnia :)
7
Dzień Pieczonego Ziemniaka
W miniony piątek grupa 6 latków świętowała dzień pieczonego ziemniaka. W godzinach popołudniowych spotkaliśmy się u Państwa Gogolewskich, którzy przygotowali dla nas fantastyczny piknik w swoim ogrodzie. Zaczęliśmy wspólnym pieczeniem kiełbasek przy ognisku. Po posiłku czekały na nas jeszcze inne atrakcje - poznaliśmy zwierzęta gospodarskie, dzieci bawiły się na całej posesji. Skręciliśmy razem kolorowe balony. Zwieńczeniem pikniku był pieczony ziemniak oraz frytki.
Serdecznie dziękuję rodzicom, którzy pomagali w przygotowaniu tego szczególnego dnia.
Wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń. Te wrześniowe popołudnie pachnące pieczonym ziemniakiem na pewno na długo zostanie w naszej pamięci.
10
Wizyta pierwszaków w Miasteczku Ruchu Drogowego w Przasnyszu
We wtorek, 17 września 2024r. uczniowie z klasy I wraz ze swoją wychowawczynią p. Iwoną Pikus i pedagogiem szkolnym p. Jolantą Szyszka wybrali się do Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.
Podczas wycieczki dzieci odwiedziły Miasteczko Ruchu Drogowego, gdzie policjanci przypomnieli im zasady poruszania się po drogach. Szczególną uwagę zwrócili młodym słuchaczom na przepisy ruchu drogowego w odniesieniu do pieszych, przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drogach na rowerze i hulajnodze oraz wskazali zagrożenia, na jakie mogą być narażone dzieci, jako uczestnicy ruchu drogowego. Ponadto uczniowie mogli dokładnie obejrzeć policyjny radiowóz. Niezwykłą ekscytację dzieci wywołało włączenie w nim sygnałów świetlnych i dźwiękowych.
Prawdziwą niespodzianką dla dzieci było zwiedzanie budynku Komendy Policji m.in. dyżurki, gdzie przyjmowane są wszystkie zgłoszenia oraz pomieszczeń, w których przetrzymywane są osoby zatrzymane. Uczniowie zapoznali się również z techniką zdejmowania odcisków palców.
Ucieszone, wdzięczne za spotkanie i bogatsze w wiedzę z zakresu bezpieczeństwa pierwszaki, wróciły do szkoły.
Serdeczne podziękowania kierujemy do policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu za niezwykłe i bardzo edukacyjne spotkanie. DZIĘKUJEMY!
10
Przedszkolaki z Krasnego na wycieczce
Już 12 września dzięki paniom wychowawczyniom z oddziałów przedszkolnych i rodzicom udało się zorganizować wycieczką autokarową do Rancza u Ambrożego. Dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych, elementach alpako terapii, w czasie wolnym w szaleństwie na placu zabaw. Zapraszamy do fotorelacji.
55
Dzień Kropki u przedszkolaków z Krasnego
16 września grupy z oddziałów przedszkolnych obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki . Celem tego dnia jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości oraz zachęcenie ich do tworzenia i działania. To dzień odwagi i zabawy . Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami- było kolorowo, kropkowo i radośnie!
Wychowawczynie
8
Laureatka XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla uczniów szkół podstawowych pod hasłem : „BEZPIECZNIE NA WSI MAMY, BO O ZDROWIE DBAMY"
Konkurs jest jednym z działań prewencyjnych na rzecz zapobiegania wypadkom przy pracy i rolniczym chorobom zawodowym. Celem konkursu kierowanego do uczniów wiejskich szkół podstawowych jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Wydarzenie przebiega pod Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej, obrazującej sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy i rolniczym chorobom zawodowym.
Laureatką konkursu została uczennica naszej szkoły Gabriela Kałędek z klasy IVa. Otrzymała wyróżnienie, a jej sukces został nagrodzony przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, współorganizatorów i patronów konkursu, a także wójta gminy Krasne Pana Michała Szczepańskiego.
Zwyciężczyni gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Wycieczka klas IV i V
W dniach 4-7 czerwca 2024 r. uczniowie klasy IVa, IVb i V uczestniczyli w wycieczce w góry szlakiem Kraków, Zakopane, Pieniny, Zator. Wyjazd o godz. 5.30 dla nikogo nie stanowił problemu, gdyż wycieczka była wyczekiwana z niecierpliwością.
Dzień pierwszy to kilkaset kilometrów podróży z przerwą na zwiedzanie Krakowa – dawnej siedziby królów i stolicy kraju.
Kolejny dzień to wyprawa w góry, a właściwie z Dolinę Kościeliską, połączoną z wejściem do Jaskini Mroźnej. Po tej trudnej wspinaczce chwila relaksu na Gubałówce i Krupówkach.
Dzień trzeci to fantastyczna wyprawa w kolejne pasmo górskie – Pieniny i tu niezapomniany spływ przełomem Dunajca, gdzie odkrywaliśmy uroki tych pięknych gór z zupełnie nowej perspektywy. Była to przygoda pełna pięknych widoków i magicznych chwil.
Ostatni dzień naszej wyprawy to niesamowita przygoda w Energylandii – idealnym miejscu, gdzie można pomyśleć o czymś innym niż tylko o szkole. Każdy znalazł tam coś dla siebie. Dzień był pełen emocji, radości i adrenaliny.
Wszyscy wrócili do domu z nowymi wspomnieniami i uśmiechami na twarzach. I z takimi wspaniałymi uczniami można zdobywać najwyższe szczyty.
Szanowni Rodzice, dziękujemy za zaufanie i możliwość zorganizowania wycieczki w góry. Dla większości uczniów był to pierwszy, samodzielny wyjazd. Jesteśmy z Nich bardzo dumni, bo poradzili sobie znakomicie. Byli grzeczni, z ciekawością słuchali przewodników, przestrzegali zasad bezpieczeństwa. Mamy nadzieję, że uczniowie podzielili się wrażeniami z wycieczki i są zadowoleni z wyjazdu.
Opiekunowie: Renata Keczmerska, Małgorzata Balcerzak, Łukasz Bobiński i Jolanta Szyszka.
45
Teatrzyk kamishibai w klasie trzeciej
Piękna, klasyczna literatura dziecięca jest chętnie czytana przez małych czytelników. Mądre i wzruszające historie warto zatem od czasu do czasu sobie przypomnieć - na przykład w formie teatrzyku.
Uczniowie z klasy trzeciej wraz z wychowawczynią panią Iwoną Pikus spotkali się na zajęciach bibliotecznych, aby obejrzeć znaną baśń Hansa Christiana Andersena pod tytułem ,,Calineczka" zaprezentowaną przez bibliotekarza szkolnego panią Annę Gajek w postaci inscenizacji teatrzyku zwanego po japońsku 'kamishibai', czyli ,,teatr w pudełku".
Kolejne barwne karty przedstawiały ważne wydarzenia. Opowieść czytana przez bibliotekarza w połączeniu z ilustracjami pozwoliła na obudzenie wyobraźni trzecioklasistów.
Po przedstawieniu dzieci chętnie opowiadały o swoich wrażeniach dotyczących losów dziewczynki – elfa oraz uroków takiego oryginalnego teatrzyku.
Spotkanie było okazją do ciekawej rozmowy i bliższego poznania sympatycznych trzecioklasistów ; )
11
Z serca do serca, czyli Dzień Rodziny w klasie trzeciej
Bliskie, serdeczne relacje z rodziną to podstawa dobrego funkcjonowania każdego z nas, dlatego 7 czerwca 2024r. dzieci z klasy 3 wraz z wychowawcą i rodzicami zorganizowali integracyjne spotkanie plenerowe z okazji Dnia Rodziny. Miejscem spotkania było Gospodarstwo agroturystyczne ,,Ranczo u Ambrożego” w Dąbrówce – jak się później okazało, magiczne miejsce, gdzie przyroda spotyka się z tradycją, a marzenia stają się rzeczywistością.
Pomysłów na wspólne spędzenie czasu było wiele: animacje, które sprawiły wiele radości i uruchomiły pokłady kreatywnego myślenia zarówno u dzieci jak i u dorosłych, spotkanie, zabawa oraz karmienie zwierząt: alpaki, konie, kozy, króliki, warsztaty edukacyjne, zabawa na placu zabaw w lesie, podczas której dzieci odpoczywały i relaksowały się, podziwiając jednocześnie uroki natury. Tego dnia nie zabrakło również pięknych, przepełnionych miłością słów ukrytych w wierszach i piosenkach płynących prosto z dziecięcych serc do serc bardzo wzruszonych rodziców. A wspólny posiłek dał ,,rodzinie klasowej” możliwość zatrzymania się, wyciszenia i poczucia domowego ciepła.
To było wspaniałe, pełne wrażeń i pozytywnych emocji popołudnie – czas spędzony wspólnie na budowaniu pięknych wspomnień.
Drodzy Rodzice, dziękujemy Wam za wszystko!
74
PIKNIK RODZINNY KLASY DRUGIEJ
7. czerwca 2024r. znaleźliśmy idealny przepis na wypoczynek i naukę w jednym – Piknik Rodzinny w gospodarstwie agroturystycznym „ Pod Dębami” w Karniewie. Świętowaliśmy Dzień Rodziny w gronie rodziców, rodzeństwa, kuzynów i nauczycieli. Było nas naprawdę wielu...
Wspólną zabawę rozpoczęliśmy w godzinach popołudniowych. Atrakcji było co niemiara. Uczniowie klasy drugiej przygotowali część artystyczną pt. „Bo rodzina, to rodzina...”, umilając obecnym czas. Występ został zakończony koncertem uczennic, które zaprezentowały piosenki z repertuaru Sanah i Lanberry.
Oprócz muzycznych uniesień był czas na pieczenie pizzy czy gry i zabawy sportowe, gdzie w szranki stawały zarówno dzieci, jak i rodzice, oraz na poczęstunek przy wspólnym stole. Nie zabrakło grillowania i raczenia się pieczoną kiełbaską.
Słoneczna pogoda, sielska atmosfera, dużo śmiechu i radości, rozmowy na tematy ważne i błahe – zarówno dorosłych, jak i dzieci – umilały nam wspólne chwile. A czas płynął naprawdę szybko.
Teraz pozostało nam tylko odliczać dni i cieszyć się błyskawicznie nadchodzącymi wakacjami.
Wychowawczyni klasy drugiej składa podziękowania Rodzicom za życzliwość i pomoc w organizacji i przebiegu tej uroczystości.
11
Gawęda o starych drzewach w zabytkowym parku - kontynuacja świetlicowego cyklu edukacyjnego - Najpiękniejsze miejsca naszej Małej Ojczyzny
04.06.2024 r. uczniowie klas I - III naszej szkoły, pod opieką p. Doroty Kryściak, p. Jolanty Perkowskiej i p. Katarzyny Magnuszewskiej, w ramach zajęć świetlicowych udali się na spacer do miejscowego parku, by tam wysłuchać gawędy kustosza Muzeum Rodu Krasińskich - pana Dariusza Kazimierza Załuskiego, który oprowadzając nas, opowiadał o historii wiekowego parku, o jego charakterze, przeobrażeniach, stylu krajobrazowym i o starych drzewach. Każde z tych drzew, to już osobna opowieść. A wszystkie jej wątki stworzyły coś w rodzaju szkatułkowej kompozycji narracji - „opowieści w opowieści”. Jak zaczarowani - słowami i otaczającą nas przyrodą, podziwialiśmy wspaniałą lipę miododajną, akację kanadyjską, mający ponad trzysta lat rozłożysty dąb dwuszypułkowy, czarny orzech włoski, leszczynę turecką… Podziwialiśmy drzewa egzotyczne i rodzime. Ale właściwie, to dopiero piękny początek, takie uchylenie drzwi dla zaciekawionych oczu i uszu.
Snuta przez pana Dariusza gawęda poprowadziła nas alejkami i ukrytymi wśród roślinności ścieżkami. Pragnęliśmy jeszcze długo być tak prowadzeni… W starym parku czas jakby się zatrzymał… Nam jednak nie wolno było zapomnieć o jego upływie, dlatego gawęda o starych drzewach pozostała niedokończona, zawieszona gdzieś w gąszczu zieleni. I jest ciągłym zaproszeniem, i oczekiwaniem. I jest nawet jakąś tkliwą emocją, jakąś tęsknotą…
4
Zakończenie edukacji przedszkolnej
06.06.2024 r. odbyło się zakończenie przedszkola przez dzieci kończące edukacje przedszkolną. Dzieci zaprezentowały okolicznościowy program artystyczny przygotowany przez p. Ewelinę Kiliańską. W przygotowanie uroczystości dzieci włożyły wiele pracy, a wszyscy rodzice, Pani Dyrektor, dzieci z młodszych grup przedszkolnych wraz ze swoimi paniami docenili ich trud gromkimi brawami. Po części artystycznej Pani Dyrektor życzyła dzieciom udanych wakacji oraz wielu sukcesów w szkole. Dzień był pełen wzruszeń, lecz na osłodę zakończono go słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.
Drodzy Rodzice, bardzo dziękuję za współpracę oraz za zaangażowanie w przygotowaniu uroczystości i poczęstunku.
14
Archiwum Aktualności