Z okazji Dnia Przedszkolaka, dzieci z grupy 5 i 6 latkòw wraz ze swoimi ciociami uczciły ten dzień wycieczką do Happy Parku w Ciechanowie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji 🙂
Aktualności
Dzień Przedszkolaka
- 19
Spotkanie dzieci z oddziałów przedszkolnych z panem policjantem na temat ,,Bezpieczna droga do szkoły"
- 7
Międzynarodowy Dzień Kropki w oddziałach przedszkolnych
- 22
Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2022/2023
,,Korzystaj z talentu, który posiadasz: las byłby bardzo cichy, gdyby śpiewały w nim tylko te ptaki, którym wychodzi to najlepiej." (Henry van Dyke)
23 czerwca w naszej gwarnej szkole było wyjątkowo radośnie – jak w lesie pełnym szczebioczących ptasząt. Dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie mogli z satysfakcją powiedzieć: przez miniony rok staraliśmy się rozwijać własne talenty, zdobywać wiedzę, zacieśniać więzi przyjaźni, poznawać małą i dużą ojczyznę. Na pewno uczucie satysfakcji towarzyszyło także dyrekcji, nauczycielom, wszystkim pracownikom szkoły w Krasnem i rodzicom, którzy byli obecni podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.
Akademia rozpoczęła się bardzo uroczyście odśpiewaniem hymnu państwowego i hymnu szkoły. Ósmoklasiści jeszcze raz zachwycili pięknym wykonaniem poloneza. Kolejną ważną chwilą było przekazanie sztandaru szkoły. Absolwenci Szkoły Podstawowej w Krasnem złożyli uroczyste ślubowanie, że rozstając się z naszą szkołą, nadal będą pamiętać o pięknych wartościach zawartych w rocie przysięgi. Uczniowie z uśmiechem odbierali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody. Duma i wzruszenie towarzyszyly rodzicom, którym zasłużone gratulacje przekazywała dyrekcja, wychowawcy i pani przewodnicząca rady rodziców. Adresatów podziękowań było wielu: nauczyciele, przedstawiciele rady rodziców, opiekunki samorządu uczniowskiego, pracownicy szkoły – wszyscy, którzy starali się, aby rok szkolny 2022/ 2023 był pełen dobrych wspomnień.
W tym roku naszą szkołę żegnają dwie klasy ósme: wychowankowie pani Renaty Keczmerskiej i pana Ireneusza Gajka. Wśród nich na ogromne słowa uznania zasługuje Oliwier Przybylski – najlepszy tegoroczny absolwent. Pan dyrektor szczególne słowa podziękowania w imieniu społeczności szkolnej skierował do Pani Bożeny Frączyk, która przez wiele lat z serdecznością, ciepłem i zaangażowaniem wypełniała misję nauczyciela.
Pani Bożenko, niech dni emerytury wypełniają się radością - dziękujemy za Pani współpracę i zapraszamy w odwiedziny!
Z kolei uczniowie klasy siódmej żegnali koleżanki i kolegów z klas ósmych, obdarowując pamiątkowymi upominkami. Akademia zakończyła się uroczym występem chórku szkolnego pod kierunkiem pani Katarzyny Magnuszewskiej. Uczniowie w salach spotkali się z wychowawcami, aby z entuzjazmem rozpocząć wakacyjny wypoczynek.
Zatem życzymy radosnych i bezpiecznych wakacji. W słońcu czy w deszczu zachowajcie pogodę ducha!
52
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023
Szanowni Rodzice, Kochani Uczniowie
Poniżej znajdziecie informacje dotyczące uroczystości zakończenia roku szkolnego 2022/2023:
- godzina 8:00 Msza Święta
- godzina 9:00 uroczyste zakończenie roku szkolnego na hali sportowej
- przyjazd autobusów zgodnie z harmonogramem
- odjazd autobusów między godziną 11:00 a 11:15
Serdecznie zapraszamy
Poznajemy niezwykłe miejsca Warszawy
Wycieczki szkolne to świetna inicjatywa, pozwalająca uczniom oderwać się od codziennej rutyny i w praktyczny sposób połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli naukę z zabawą. Dlatego w dniu 15.06.2023r. uczniowie klasy IIIa i IIIb wraz z wychowawczyniami i opiekunką wzięli udział w wyjeździe do Warszawy.
Pierwszym punktem programu wycieczki było, z całą pewnością miejsce niezwykłe - Pijalnia Czekolady E.Wedel. To tam dzieci poznały m.in. ciekawą historię powstania firmy Wedel, dowiedziały się, gdzie uprawiane są drzewa kakaowca, gdzie narodził się kult czekolady, w jaki sposób trafiła ona do Europy, a nawet, jaki związek ma zebra z czekoladą. Poznały proces produkcji czekolady i wzięły udział w czekoladowym quizie. Po dawce słodkiej wiedzy nastąpiła część praktyczna – mali cukiernicy dekorowali według własnego pomysłu tabliczki czekolady. Najciekawsze wzory zostały nagrodzone wedlowskimi smakołykami. Przygodę w Pijalni Czekolady Wedel zakończyli na słodko, pijąc gorącą czekoladę z bitą śmietaną.
Drugim punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Warszawy, które gromadzi i prezentuje zbiory związane z historią stolicy. Siedziba muzeum mieści się w jedenastu połączonych ze sobą staromiejskich kamienicach przy Rynku Starego Miasta. Uczniowie biorąc udział w lekcji muzealnej ,,Pamiątki z Warszawy” oglądali wystawy z gabinetów tematycznych m.in. Gabinet Archeologiczny, Gabinet Syren, Gabinet Pomników Warszawskich, Gabinet Suwenirów, Gabinet Pocztówek… , słuchali niezwykłych opowieści pani przewodnik oraz rozwiązywali zadania w grupach. Taki bezpośredni kontakt z rzeczami był wyjątkowym dla dzieci sposobem poznawania historii, tym bardziej, że nie ma już osób pamiętających przeszłe wydarzenia. Na koniec uczniowie wykonali pamiątkę z Warszawy według własnego pomysłu.
Wyczekiwanym punktem wycieczki była wizyta w Inca Play - jednej z największych sal zabaw w Warszawie, która posiada liczne atrakcje dla dzieci prosto z Wesołego Miasteczka. Dzieci, podczas wspólnej zabawy, rozwijały umiejętność komunikacji i współpracy, a także ćwiczyły swoją sprawność, testowały granice możliwości oraz uczyły się zaradności i samodzielności, doskonale się przy tym bawiąc i relaksując.
To była naprawdę fantastyczna przygoda, pełna niezwykłych doświadczeń i niezapomnianych wrażeń.
26
SUKCES NASZYCH UCZENNIC W KONKURSIE PLASTYCZNYM
Corocznie uczniowie naszej szkoły biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie plastycznym dla dzieci organizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. W tym roku konkurs ten odbył się pod hasłem „BEZPIECZNIE NA WSI MAMY, NIEBEZPIECZNYCH SUBSTANCJI UNIKAMY”. Prace konkursowe wykonali uczniowie klas I i II.
Komisja konkursowa dokonała oceny 189 złożonych prac z naszego okręgu, wyłoniła laureatów oraz przyznała wyróżnienia. Wśród wyróżnionych znalazły się 3 uczennice z naszej szkoły: Dominika Balcerzak z klasy I, Kornelia Dobrosielska z klasy I oraz Julia Długołęcka z klasy 3a. Wręczenie nagród odbyło się 14 czerwca 2023 r. w Ciechanowie.
Wyróżnionym uczestniczkom konkursu gratulujemy!
2
ŚWIĘTO RODZINY – dzień integracji, aktywności i dobrego humoru
Są takie dni w szkole, na które dzieci czekają z wypiekami na twarzy, a rodzice przygotowują się bardzo solidnie. Dzień Rodziny dostarcza niewątpliwie takich emocji. Z tej okazji 14 czerwca uczniowie klasy I wraz z rodzicami, rodzeństwem i wychowawcą wspólnie spędzili popołudnie na boisku szkolnym. Na uroczystości gościł również p. dyrektor Wojciech Gołębiewski. Choć pogoda trochę nie dopisała, to humory były wspaniałe.
Na wstępie dzieciaki zaprezentowały część artystyczną, uświetniając ten dzień życzeniami, wierszami, piosenkami. Rodzice również zaprezentowali piosenkę dla swoich pociech. Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Następnie rozpoczęliśmy wspólne grillowanie. Największej radości dostarczyły zebranym wspólne zabawy i zawody sportowe. Przeciąganie liny, skoki w workach, bieg z jajkiem, mecz piłki nożnej to tylko niektóre atrakcje tego popołudnia. Wszystkich zachwyciło zaangażowanie uczestników, dziecięca radość i atmosfera tego wydarzenia. Wspólna aktywność dzieci i rodziców to wartość sama w sobie. To był dzień pełen wrażeń, wzruszeń i porywu serca.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za inicjatywę, zaangażowanie i wspólną zabawę.
31
„Nie samą pracą żyje człowiek, choćby i nawet była pasją” Waldemar Kubas
W przedostatni tydzień przed wakacjami 16 czerwca dzieci z chóru „Nutki” wybrały się na wycieczkę do stadniny koni w Krasnem. Dziewczynki miały możliwość zapoznania się ze zwyczajami i sposobem życia koni oraz historią i tradycjami stajni, która została założona w 1857r. przez hr. Ludwika Krasińskiego. Dla niektórych dzieci, była to pierwsza okazja, aby bliżej poznać te zwierzęta. Największą atrakcją dla wszystkich dzieci był przejazd wierzchem na koniu. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku.
Wycieczka dostarczyła wszystkim wiele radości i niezapomnianych chwil. Serdecznie dziękujemy Panu Wiesławowi Kołakowskiemu prezesowi zarządu Stadniny w Krasnem za zaproszenie.
Opiekun chóru -Katarzyna Magnuszewska
12
Dzień Rodziny w 3b
„Dzień Rodziny” to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci, pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który mogą spędzić tylko ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień. Z tej okazji 13 czerwca uczniowie z klasy 3b wraz z rodzicami i wychowawcą, zorganizowali piknik integracyjny w agroturystyce „Chata pod dębami” w Karniewie. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci oraz rodziców, wspólny czas wypełniły konkurencje sportowe, kalambury, pieczenie pizzy i rodzinne grillowanie. W programie przygotowanym specjalnie dla rodziców znalazło się przedstawienie pt: „Brzydkie kaczątko”. Po części artystycznej rodzice otrzymali drobne upominki od swoich pociech. Dziękujemy rodzicom za wspólną zabawę, miłą atmosferę oraz zaangażowanie w przygotowanie uroczystości.
13
NIE TYLKO HAŁAS I CHAOS…
Świetlica szkolna to nie tylko hałas i chaos. O, nie! Czasami hałas cichnie, a spośród chaosu wyłaniają się interesujące konkrety. Wyłania się coś zupełnie realnego, coś wyraźnie określonego. Co na przykład? No właśnie. Zerknijmy do kalendarza.
Mając na uwadze trwający w dniach 1 – 7 czerwca XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, postanowiliśmy okoliczność tę zaakcentować w czasie zajęć świetlicowych. Warto dodać, że Tydzień Czytania Dzieciom organizowany jest w ramach kampanii społecznej – Cała Polska Czyta Dzieciom, której cel określono jako podnoszenie świadomości społecznej, dotyczącej roli czytania w rozwoju dziecka.
„Biedronka szuka przyjaciela” autorstwa Wiktorii Juszczel była jedną z wybranych przez nas książek do czytania w czasie zajęć. Książka chyba dobrze już znana, ale przecież powroty, również te czytelnicze, bywają bardzo miłe. Zwykle też przynoszą jakąś nowość - nowe spojrzenie, nowe emocje.
Nie rozstając się z książką, ponownie zerkamy do kalendarza, w poszukiwaniu inspiracji. A kto szuka, znajduje.
W dniu 9 czerwca obchodzony jest Dzień Przyjaciela. Czy pamiętaliście o tym? A czy w świetlicy szkolnej można znaleźć przyjaciela? Czy komuś udało się to? I już rodzą się kolejne pytania, rozważania, bo temat jest trudny; czasem zasmucający, ale czasem także przywołujący najpiękniejszy uśmiech. Dzięki lekturze wspomnianej książki, podjęliśmy dyskusję o tym, jak bardzo zmienia się życie, kiedy subtelnie wkracza w nie przyjaźń.
Jolanta Perkowska
świetlica szkolna
4
JAK PRZYGODA TO TYLKO W WARSZAWIE...
W dniu 7 czerwca 2023 r. uczniowie klasy I i II naszej szkoły wraz z wychowawczyniami i opiekunkami wzięli udział w wyjeździe do Warszawy.
Jednym z głównych celów wycieczki była wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Po drodze do Centrum przeszliśmy przez Bibliotekę Uniwersytetu Warszawskiego. Dzieci po raz pierwszy zobaczyły tak olbrzymią bibliotekę. W CNK – kierowani własną ciekawością – samodzielnie eksperymentowaliśmy, poszerzaliśmy wiedzę i wyjaśnialiśmy wiele zjawisk. Przekonaliśmy się, że bezpośrednie doświadczanie to wspaniała przygoda. Czas w tym niesamowitym miejscu minął nam niebywale szybko. Następnie zagościliśmy w planetarium, będącym częścią CNK. Planetarium, wyposażone w kopułę ze sferycznym ekranem, dostarcza oglądającym ogromnych emocji wizualnych. W pamięci dzieci z pewnością na długo pozostanie opowieść pt. „Zaczarowany globus”. Jej bohaterką jest Mia – ciekawa świata dziewczynka, spędzająca wakacje u dziadka. Na strychu w jego domu przypadkowo odkrywa machinę astronomiczną... Co wydarzy się dalej?
Po wyjściu z CNK podziwialiśmy piękny nadwiślański krajobraz i Stadion Narodowy na tarasie obiektu. Następnie udaliśmy się do Centrum Zabaw i Rozrywki Kolorado, gdzie dzieciaki mogły pozwolić sobie na porcję wspaniałej rozrywki i zdrowego szaleństwa. Na uczestników czekał ogromny tor przeszkód, drabinki, trudne przejścia, labirynty, które zapewniły doskonałą zabawę i trening energetyczny. Pełni pozytywnych emocji i wspaniałych wspomnień powróciliśmy do Krasnego. Z niecierpliwością czekamy na kolejne przygody i wyzwania!
53
Konferencja „Przez pasję do sukcesu”
W dniu 31 maja 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krasnem odbyła się Konferencja Upowszechniająca Ocenianie Kształtujące z udziałem trenerki Centrum Edukacji Obywatelskiej p. Agnieszki Wendy. Konferencja pt. „Przez pasję do sukcesu” miała na celu rozpropagowanie idei Oceniania Kształtującego i była jednym z etapów programu Całościowy Rozwój Szkoły 2, do którego szkoła w Krasnem przystąpiła w 2019 roku dzięki staraniom ówczesnej Pani Dyrektor Małgorzaty Balcerzak.
Konferencję w Krasnem uświetnili następujący goście: Wójt Gminy Krasne – p. Michał Szczepański, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Podkowie Leśnej – p. Agnieszka Hein, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mariańskim Porzeczu – p. Agnieszka Czaplińska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zielonej – p. Marcin Sokół, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wyszynach Kościelnych – p. Jacek Wiśniewski oraz Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krasnem.
W ramach obu poziomów Całościowego Rozwoju Szkoły, uczestnicy biorą udział w konferencjach, warsztatach, szkoleniach regionalnych oraz kursach internetowych. Każda placówka wspierana jest indywidualnie przez opiekuna - praktyka Oceniania Kształtującego (OK). Praca na każdym poziomie trwa dwa lata. Po zakończeniu działania na poziomie zaawansowanym szkoły mogą ubiegać się o uzyskanie Tytułu „Szkoły Uczącej Się” – certyfikatu jakości nauczania i uczenia się uczniów.
Ocenianie Kształtujące jest strategią nauczania i uczenia się, które ma sprawić, aby uczniowie byli jak najbardziej zaangażowani w proces edukacyjny i byli świadomi, czego i po co się uczą, a także jakie postępy czynią. W ciągu roku szkolnego nauczyciele wprowadzają w „przestrzeń” lekcyjną kolejne elementy Oceniania Kształtującego.
Konferencja upowszechniająca jest niezmiernie ważnym spotkaniem dla szkoły ubiegającej się o Tytuł „Szkoły Uczącej Się”. W trakcie konferencji gospodarze przedstawiają swoją pracę nad doskonaleniem uczenia się i nauczania. Goście poznają wyzwanie realizowane przez szkołę i drogę, którą szkoła przeszła w jego realizacji.
Podczas konferencji Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krasnem – p. Wojciech Gołębiewski - wspomniał o początkach wprowadzania Oceniania Kształtującego w Krasnem. Następnie liderzy zespołu nauczycielskiego - p. Katarzyna Magnuszewska oraz p. Ireneusz Gajek - przedstawili idee Oceniania Kształtującego i jego dobre praktyki stosowane w naszej szkole, zarówno w klasach starszych, jak i młodszych, takie jak: kryteria sukcesu podawane do lekcji, kartkówek, sprawdzianów, zadań, wykorzystanie informacji zwrotnej od nauczyciela i od ucznia, tworzenie samodzielnych notatek uczniowskich. Następnie goście mieli okazję zobaczyć nagraną lekcję języka polskiego. Niemalże na „żywym organizmie” zaprezentowano stosowane strategie, metody i techniki, którymi nauczyciele z Krasnego pracują z uczniami na co dzień. Po seansie odbyła się rozmowa na temat obserwowanej lekcji, podczas której moderatorka dyskusji, p. Agnieszka Wenda, wraz z gośćmi omówiła wykorzystane strategie „okejowe”.Część nieoficjalną konferencji – słodki poczęstunek – zdominowały kuluarowe dysputy o tym, w jaki sposób Ocenianie Kształtujące wykorzystywane jest w innych szkołach. Była to okazja, aby „między nami nauczycielami” porozmawiać w sympatycznej atmosferze.
Druga część konferencji była poświęcona rozmowom na temat motywacji wśród uczniów – przybyli na spotkanie goście i nauczyciele wymieniali się swoimi spostrzeżeniami na temat zwiększenia motywacji dzieci i młodzieży podczas uczenia się i zdobywania nowych umiejętności. Zgłębieniu tematu oraz wypracowaniu dobrych praktyk służyły warsztaty prowadzone przez p. Agnieszkę Wendę, p. Katarzynę Magnuszewską oraz p. Ireneusz Gajka.
Zwieńczeniem konferencji było oficjalne złożenie na ręce Pana Dyrektora Wojciecha Gołębiewskiego Certyfikatu „Szkoły Uczącej się”. Otrzymanie tego zaszczytnego tytułu jest owocem pracy dyrekcji, nauczycieli, rodziców i uczniów, a także potwierdza wysoką jakość pracy dydaktycznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krasnem.Dziękujemy dyrekcji, wszystkim liderom i nauczycielom z naszej i zaprzyjaźnionych szkół, rodzicom i uczniom za uczestniczenie w realizacji ważnych działań projektu. Jesteśmy wdzięczni p. Agnieszce Wendzie, która z zaangażowaniem, cierpliwością i udzielającą się pogodą ducha towarzyszyła nam w tej edukacyjnej przygodzie.
30
„Maria Konopnicka – czarodziejka słowa": Dzień Patronki w naszej szkole
„Jest mocą krzepiącą przyroda, i jest mocą krzepiącą nauka, i jest nią miłość. A im miłości wyższy cel, w tym siła z niej większa" – takie piękne słowa padły podczas akademii z okazji Dnia Patronki Szkoły. Wypowiedziała je pełnym spokoju, aksamitnym głosem Magdalena Bandura, która odegrała rolę Marii Konopnickiej. Gustowny kostium, zacisze pokoiku poetki to inscenizacyjne drobiazgi, które pozwoliły widzom przenieść się do lat życia pozytywistycznej literatki. W programie artystycznym przeplatały się informacje biograficzne, wiersze, listy poetki. Uczniowie mogli poznać swoją Patronkę jako opiekuńczą mamę, zatroskaną o losy Polski patriotkę. Pomimo zasług dla literatury polskiej, Polaków, wcale nie była zarozumiałą celebrytką, lecz skromną, pracowitą i oddaną ojczyźnie kobietą. Bogactwo uczuć: miłość do literatury, miłość do Polski, miłość do dzieci opisywały wiersze recytowane przez uczniów. Uroku uroczystości dodały piosenki, także te dziecięce, wesołe – wszak to ,,Poetka dziecięcych serc". Pięknie zabrzmiała ,,Rota" - do jej odśpiewania włączyła się cała społeczność szkolna.
Pan Dyrektor, dziękując za przygotowanie uroczystości p. Anie Chodkowskiej, p. Annie Gajek, p. Dorocie Kryściak, p. Katarzynie Magnuszewskiej i p. Ireneuszowi Gajkowi wyraził pragnienie, aby ten dzień, tak ważny w kalendarium, był prawdziwym świętem szkoły i kojarzył się z radością. Dlatego też na zakończenie pojawiła się radosna i słodka niespodzianka – tort truskawkowy – pomysł Samorządu Uczniowskiego. Dzięki temu wszyscy doskonale zapamiętamy, że Maria Konopnicka urodziła się w maju - data urodzin Marii Konopnickiej to 23 maja 1842 roku. To wspaniale, że w takim ważnym dniu mogliśmy być razem, pielęgnując tradycje szkoły.
21
Dzień Dziecka w Szkole Podstwowej w Krasnem
Informacja
Informacja od Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Marii konopnickiej w Krasnem
Pasowanie pierwszaków na czytelników
,,Ja tobie słowem, jak kluczem,
W cudowny sposób otworzę
pałace czarów" - tak przemówiła jedna z książek do sympatycznych uczniów klasy pierwszej, którzy ze swoją wychowawczynią, panią Danutą Masłowską uczestniczyli w jednym z ważniejszych wydarzeń bibliotecznych. Było to pasowanie pierwszaków na czytelników. Najpierw w sali lekcyjnej dziewczynki i chłopcy zapoznali się z zasadami korzystania z zasobów biblioteki szkolnej. Warto zauważyć, że wiele osób już od kilku miesięcy odwiedza naszą bibliotekę i chętnie wypożycza książki. Rozmawialiśmy o regulaminie biblioteki, o tym, dlaczego książkę można nazwać przyjacielem. Wypowiedzi dzieci były naprawdę piękne. Zabawne wierszyki uświadomiły czytelnikom, że tak ważną sprawą jest dbanie o książki, aby nie były zniszczone.
Ważnym momentem tego spotkania było pasowanie uczniów na czytelników największą książką z naszej biblioteki. Była to ,,Encyklopedia literatury i nauki o języku". Następnie dzieci zostały zaproszone do biblioteki. Tam zapoznały się z poszczególnymi działami księgozbioru. Dzięki temu już wiedzą, gdzie mogą znaleźć lektury, piękne baśnie i co to jest księgozbiór podręczny. Pasowani czytelnicy otrzymali też upominek, którym mogą wzbogacić swoje domowe biblioteczki – "Ilustrowany słownik frazeologiczny".
Pierwszaki! Biblioteka na was czeka...
5
Herbatka z bohaterami naszych lektur
„Kto czyta, ten żyje wielokrotnie” twierdził włoski pisarz i językoznawca Umberto Eco. Czytając książki, wkraczamy do światów, przeżywamy sytuacje, odczuwamy emocje, o których marzymy w codziennym życiu. Fascynujące lektury dają taką możliwość, aby chociaż na parę chwil stać się kimś jeszcze, nie przestając, oczywiście, być sobą. Właśnie w maju, kiedy już od lat są obchodzone święta biblioteczne (na przykład Dzień Bibliotekarza, Tydzień Bibliotek), na pewno otwierają się portale do innych krain - podobnie jak cudowne furtki w ogrodzeniu otaczającym Akademię Pana Kleksa.
„Herbatka z bohaterami naszych lektur” to impreza biblioteczna zorganizowana dla młodych czytelników z klasy 4 w dniu 18 maja 2023 roku. Uczniowie sami mogli zadecydować, za jakiego bohatera literackiego się przebiorą. Możliwość samodzielnego przygotowania kostiumu była dla uczniów nie lada frajdą. Oprócz pomysłowych przebieranek czas umilały piosenki, zabawy w odczytywanie zaszyfrowanych tytułów i zmagania z rymowanymi łamańcami językowymi – to specjalnie dla Pani Logopedy, Doroty Kryściak, która ucieszyła nas swoimi odwiedzinami. Czwartoklasiści nie wyobrażali sobie, żeby nie spędzić kilku chwil ze swoją Panią Wychowawczynią – Małgorzatą Balcerzak. Na miłych gości czekała aromatyczna herbata i słodkości. Za pomoc w organizacji przyjęcia serdeczne podziękowania kierujemy do Rodziców, którzy choć zapracowani, znaleźli czas na przygotowanie ciast. Zaś gorącą herbatkę mogliśmy popijać dzięki pomocy życzliwych Pań Kucharek. Dziękujemy też Panu Ireneuszowi Gajkowi, który był niezwykle pomocny jako fotoreporter i DJ.
Wszystkich uczniów, którzy chcą wzbogacić swoje życie ciekawymi podróżami czytelniczymi, zapraszamy do biblioteki szkolnej. Zaufajmy Patronce 2023 roku, Wisławie Szymborskiej, która tak zachęca do sięgania po książki: „Czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość sobie wymyśliła.”
25
Dzień Rodziny w klasie IIIa
,,Mama i Tata to świat nasz cały,
bezpieczny, barwny, wspaniały,
to dobre, czułe, pomocne ręce
i kochające najmocniej serce…”
Dnia 20 maja 2023r. uczniowie klasy 3a wraz z wychowawcą i rodzicami zorganizowali integracyjne spotkanie plenerowe w Gospodarstwie agroturystycznym ,,Chata pod Dębami” w Karniewie z okazji Dnia Rodziny.
Pomysłów na wspólne spędzenie czasu było wiele: gry, zabawy i konkursy, pieczenie pizzy, zajęcia ekologiczne, rodzinne grillowanie. A wszystko to odbywało się w otoczeniu cudownej przyrody.
Tego dnia nie zabrakło pięknych słów ukrytych w wierszach i piosenkach płynących prosto z serc dzieci do bardzo wzruszonych rodziców.
Spotkanie przeniosło nas do świata, w którym wszystko jest możliwe i udowodniło nam, że mając siebie, mamy tak wiele, a wspólnie spędzany czas pozwala budować nierozerwalne i najcenniejsze z ludzkich więzi – więzi rodzinne.
To był wspaniały, pełen wrażeń i pozytywnych emocji dzień, który na długo zostanie w naszej pamięci!
Drodzy Rodzice, dziękujemy Wam za wszystko.
24
Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa
W ramach "Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa" w dniu 10. 05.2023r. gościliśmy w Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Krasnem strażaków OSP Krasne, Pana Arkadiusza Piechocińskiego, Krystiana Lewickiego i Dominika Rychtera oraz ratownika medycznego Pana Patryka Szczyglaka. Tematem spotkania był pokaz technik ratunkowych oraz prezentacja akcji ratunkowej z użyciem defibrylatora AED ratującego życie. Uczniowie dowiedzieli się i zobaczyli cały sprzęt strażacki, który jest używany podczas bezpiecznego ratowania ludzkiego życia. Duże zainteresowanie przyciągnęło jak zwykle naszych najmłodszych przedszkolaków, którzy mogli z bliska zobaczyć wóz strażacki. Serdecznie dziękujemy za ciekawą i pouczającą lekcje dla Nas Wszystkich.
5
Archiwum Aktualności