• Cenna inicjatywa nastolatków z Krasnego
          • Cenna inicjatywa nastolatków z Krasnego

          • Świętować zakończenie klasy ósmej można różnie… Tańce, muzyka, wspomnienia przeżytych wspólnie chwil… Wszystko to jest bezcenne. Ale dobrze też pozostawić po sobie ślad… zdjęcie, wpis w szkolnej kronice lub… zasadzone krzewy i kwiaty.

            16 czerwca 2021 r. rodzice i uczniowie klasy ósmej, w ramach podziękowania za osiem lat edukacji, obsadzili drzewkami, krzewami i kwiatami teren wokół szkoły oraz boiska szkolnego.

            Posadzono ponad 30 rodzajów roślin wieloletnich, odpornych na mróz. Teraz otoczenie naszej szkoły wygląda nie tylko pięknie, ale też jest przyjazne ludziom i owadom – głównie pszczołom. A więc? Można pozostawić po sobie ślad i… jednocześnie być EKO.

            Cała społeczność uczniowska serdecznie dziękuje za ten wspaniały prezent. Będziemy nie tylko pamiętać o absolwentach rocznika 2021, ale także pielęgnować i obserwować posadzone rośliny. W przyszłości staną się domem dla ptaków i zwierząt. A dla nas… miejscem edukacji przyrodniczej i relaksu podczas upałów.

        • Laureatki Sejmu Dzieci i Młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Krasnem
          • Laureatki Sejmu Dzieci i Młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Krasnem

          • „Śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego – w poszukiwaniu drogowskazów we współczesnym świecie według wartości i ideałów Prymasa Tysiąclecia. W jaki sposób możesz wykorzystać nauki kardynała Stefana Wyszyńskiego w obecnej rzeczywistości w odniesieniu do swojego życia, do życia Twojej rodziny lub społeczności, w której mieszkasz?” – tak brzmiał temat tegorocznej edycji Sejmu Dzieci i Młodzieży, w którym dwie ósmoklasistki Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Krasnem otrzymały tytuły laureatek.

            Sejm  Dzieci  i  Młodzieży  jest  wyjątkowym  projektem  edukacyjnym  realizowanym  przez Kancelarię  Sejmu  od  1994  roku  we  współpracy  z  innymi  instytucjami. W gronie współorganizatorów znaleźli się: Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Instytut Pamięci Narodowej.

            Tegoroczna XXVII edycja SDiM miała specjalny charakter i zmienioną formułę ze względu na pandemię. Uczniowie zaproszeni zostali do internetowej edycji konkursu. Niestety, zwycięzcy nie mieli możliwości, aby uczestniczyć w prawdziwych obradach w gmachu Sejmu RP w Warszawie tak jak uczniowie naszej szkoły nagradzani w poprzednich edycjach.

            Alicja Kierzkowska i Natalia Goździewska realizowały ciekawe działania, które przyniosły im sukces. Dziewczynki solidnie przygotowały się do realizacji projektu. Przeglądały materiały źródłowe dotyczące Prymasa Tysiąclecia dostępne w bibliotekach oraz w zasobach internetowych, przygotowały ankietę, konkurs, materiały biograficzne. Podsumowaniem projektu była oryginalna prezentacja multimedialna na platformie edukacyjnej pt. "Nienawiść można uleczyć tylko miłością" - o kardynale Stefanie Wyszyńskim, która zawierała m.in. materiały multimedialne dotyczące Kardynała, ćwiczenia interaktywne, film o realizacji zadań.

            Ogromne gratulacje dla posłanek z Krasnego!!!

        • List Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty Doroty Skrzypek
          • List Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty Doroty Skrzypek

          • Państwo Rodzice uczniów szkół i placówek
            województwa mazowieckiego

            Szanowni Państwo,
            maleją dzienne statystyki osób zakażonych koronawirusem w Polsce. Wszyscy uczniowie wrócili do nauki stacjonarnej w szkołach, systematycznie znoszone są obostrzenia w sferze życia społecznego i ekonomicznego. Dlatego tak ważne jest, aby jak największa populacja osób się zaszczepiła.

            Zachęcam Państwa do aktywnego włączenia się w akcję szczepień swoich dzieci. Od 7 czerwca 2021 r. wszystkie dzieci od 12 roku życia można rejestrować do szczepienia. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Proces szczepienia dziecka, z uwagi na jego wiek, musi odbywać się przy udziale rodzica i obejmuje:
             wyrażenie zgody rodzica na szczepienia dziecka,
             wypełnienie Kwestionariusza wstępnego wywiadu przesiewowego przed
            szczepieniem osoby małoletniej przeciw COVID – 19 (przed wizytą w punkcie
            szczepień),
             kwalifikację lekarza
             szczepienie.

            Zbliża się okres wakacyjnych wyjazdów dzieci, wspólnych rodzinnych urlopów oraz zintensyfikowanych kontaktów społecznych. Zaszczepienie daje szansę na bezpieczny wypoczynek a także bezpieczny powrót wszystkich uczniów i nauczycieli do nauki stacjonarnej w szkole.

            Aby ułatwić szczepienia młodzieży po zakończeniu wakacji we wrześniu 2021 r. będą one realizowane obok punktów stacjonarnych, także w tymczasowych mobilnych punktach szczepień w tym na terenie szkół.

            Drodzy Rodzice,
            proszę aby Państwo zadbali o zdrowie Waszych dzieci i skorzystali jak najszybciej z możliwości zaszczepienia dziecka. Uchronią Państwo tym samym dzieci przed niebezpieczeństwem związanym z chorobą oraz innymi zagrożeniami, które niesie ze sobą pandemia, takimi jak np.: izolacja społeczna czy pogorszenie odporności fizycznej i psychicznej. Jednocześnie zapraszam Państwa na wideokonferencję organizowaną przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty przy współpracy z podmiotem leczniczym, podczas której będą wyjaśnianie kwestie związane ze szczepieniem dzieci, a także będą udzielane odpowiedzi na pytania rodziców.

            Informacje o terminie konferencji oraz sposobie przesyłania pytań otrzymają Państwo od dyrektorów szkół.

            Z wyrazami szacunku

            MAZOWIECKI
            WICEKURATOR OŚWIATY
            /-/
            Dorota Skrzypek

        • Bezpiecznie na wsi mamy - od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy
          • Bezpiecznie na wsi mamy - od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy

          • Pod takim hasłem odbył się tegoroczny XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci. Konkurs miał na celu promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowanie wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.  

            Miło nam poinformować, iż uczennice naszej szkoły: Joanna Długołęcka z klasy IV, Ewelina Balcerzak z klasy III, Julia Długołęcka i Maja Kornatowska z klasy Ia, Maja Kopczyńska z klasy Ib oraz Julia Brudnicka z grupy sześciolatków zdobyły wyróżnienia.

            Wszystkim wyróżnionym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

        • Moja przygoda z origami
          • Moja przygoda z origami

          •  ,,Origami to czarodziejski świat, w którym każdy odkryje dla siebie radość tworzenia”  (Zulal Ayture – Sheele)

             Dnia 1 czerwca 2021r. uczniowie klasy Ia wzięli udział w warsztatach origami.                   

            Inicjatorem wydarzenia była Pani Renata Żmijewska – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasnem, a zajęcia poprowadziły: Pani Joanna Wenda i Pani Barbara Nowicka - pracownicy biblioteki.

                Podczas wykonywania prac: kwiatów i zakładki do książki metodą orgiami, dzieci zrozumiały, że konieczna jest precyzja i cierpliwość, nie ma drogi na skróty, a pośpiech nie popłaca. Każdy krok musi być wykonany dokładnie, gdyż nawet jeżeli z początku nie wydaje się istotny, może mieć wpływ na efekt końcowy.

                Jak się okazało, warsztaty orgiami - wspólne składanie papieru, oprócz licznych walorów edukacyjnych były wspaniałą okazją do wspólnej zabawy.

            Uczniowie klasy Ia wraz z wychowawcą p. Iwoną Pikus składają serdeczne podziękowanie pracownikom Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasnem za bardzo interesujące zajęcia i słodką niespodziankę.

             

                                                                                                   DZIĘKUJEMY !!!

        • Dzień Matki w grupie sześciolatków
          • Dzień Matki w grupie sześciolatków

          • „Mamuś moja Mamuś
            mamusiu jedyna!
            Dziś tylko serduszko
            dostaniesz od córki i syna.
            Al w tym serduszku
            jest takie kochanie,
            co ci wszystkie troski
            osłodzić jest w stanie!”

            Dzień Mamy to niezwykłe i bardzo ważne święto w kalendarzu przedszkolaków. Z tej wyjątkowej okazji grupa 6-latków przygotowała  specjalne występy taneczno-recytatorskie,  tym samym chcąc podziękować swoim mamom za miłość, cierpliwość i troskę. Dzieci nadały wyjątkowość temu dniu                   (choć wirtualnie) i sprawiło im to naprawdę wiele radości.

            Zapraszamy do oglądania !

        • Jak powstaje ksiązka?
          • Jak powstaje ksiązka?

          • Dnia 14.05.2021r. uczniowie klas pierwszych wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Krasnem w ramach ,,Tygodnia Bibliotek”.

            Zaproszeni goście z Wydawnictwa BIS w Warszawie – Pani Lidia i Pani Kasia zabrały dzieci w niezwykłą podróż obrazującą powstawanie książek i opowiedziały o swojej życiowej pasji związanej z wydawaniem książek.

            Uczniowie mieli możliwość zobaczyć niezwykłe książki o różnych kształtach i dowiedzieć się o niespodziankach, które w sobie kryją. Wszyscy uczestnicy spotkania zaangażowali się w trudnym dziele tworzenia książki.

            Pod koniec spotkania odbyły się warsztaty orgiami, podczas których uczniowie wykonali kaczuszkę OMI – bohaterkę książki Agnieszki Frączek i Doroty Dziamskiej pt. ,,Origami z wierszykami”.

            To było wspaniałe spotkanie, któremu towarzyszyło mnóstwo radości i twórczej zabawy. Uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami: p. Iwoną Pikus i p. Katarzyną Magnuszewską składają serdeczne podziękowanie Pani Renacie Żmijewskiej – Dyrektorowi Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasnem za niezwykłą lekcję biblioteczną.

            DZIĘKUJEMY !!!

        • Kolejne przypadki wścieklizny u lisów wolno żyjących na terenie województwa mazowieckiego
          • Kolejne przypadki wścieklizny u lisów wolno żyjących na terenie województwa mazowieckiego

          • 13 maja br. Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii poinformował o wykryciu 18. przypadku wścieklizny u lisa na terenie województwa mazowieckiego w 2021 r. Przypadek ten stwierdzono powiecie otwockim - w miejscowości Zabieżki/Augustówka, gm. Kołbiel. W dniach 14 – 21 maja planowane jest przeprowadzenie szczepienia ochronnego lisów wolno żyjących w strefie ochronnej.

            Na terenie Mazowsza pojawia się coraz więcej przypadków wścieklizny u lisów. Przypominam, że to bardzo groźna i prawie zawsze śmiertelna choroba. Dlatego apeluję o szczególną ostrożność, unikanie kontaktu z dzikimi zwierzętami oraz o przestrzeganie zakazów i nakazów obowiązujących na terenach zagrożonych wścieklizną. Proszę również pamiętać o bezpieczeństwie naszych zwierząt; szczepienie psów jest obowiązkowe, ale zaleca się szczepić również koty - powiedział Wojewoda Mazowiecki.

            Przypadki wystąpienia wścieklizny w województwie mazowieckim

            Pierwszy przypadek wścieklizny został potwierdzony u lisa 15 stycznia br. w miejscowości Izabela (gm. Wiązowna, pow. otwocki). 29 stycznia br. został potwierdzony drugi przypadek wścieklizny u lisa w miejscowości Kołbiel (gm. Kołbiel, pow. otwocki). 12 lutego br. potwierdzono trzeci przypadek wścieklizny u lisa w miejscowości Zakręt (gm. Wiązowna, pow. otwocki). 19 marca br. potwierdzono czwarty przypadek wścieklizny u lisa w miejscowości Dębe Wielkie (gmina Dębe Wielkie, pow. miński). 26 marca br. wykryto piąty i szósty przypadek wścieklizny u lisa – w miejscowości Malcanów (gm. Wiązowna, pow. otwocki) oraz u lisa w miejscowości Zabieżki (gm. Celestynów, pow. otwocki). 13 kwietnia br. wykryto siódmy, ósmy, dziewiąty i dziesiąty przypadek wścieklizny u lisa w powiecie otwockim,  w miejscowościach: Ponurzyca, Sufczyn, Malcanów i Lasek. 13 kwietnia br. wykryto również jedenasty przypadek wścieklizny u lisa w miejscowości Wola Władysławowska (gm. Garwolin, powiat garwoliński).

            23 kwietnia br. Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informował o wykryciu dwunastego, trzynastego i czternastego przypadku wścieklizny u lisa na terenie województwa mazowieckiego w 2021 r. Przypadki te stwierdzono na terenie powiatów: garwolińskiego – w miejscowości Wola Starogrodzka, gm. Parysów oraz otwockiego – w miejscowości Rudnik, gm. Osieck i w miejscowości Gadka, gm. Kołbiel.

            4 maja br. Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii poinformował o wykryciu piętnastego, szesnastego i siedemnastego przypadku wścieklizny u lisa na terenie województwa mazowieckiego w 2021 r. Przypadki te stwierdzono na terenie powiatów: otwockiego – w miejscowości Mlądz, gm. Otwock (15. przypadek) i garwolińskiego – w miejscowości Wola Rębkowska, gm. Garwolin (16. i 17. przypadek).

            Rozporządzenie Wojewody Mazowieckiego

            27 kwietnia 2021 r. Wojewoda Mazowiecki wydał rozporządzenie w sprawie zwalczania wścieklizny zwierząt na terenie powiatu otwockiego, mińskiego, garwolińskiego i miasta stołecznego Warszawy. Szczegóły: https://www.gov.pl/web/uw-mazowiecki/rozporzadzenie-wojewody-mazowieckiego-w-sprawie-zwalczania-wscieklizny-zwierzat-na-terenie-powiatu-otwockiego-minskiego-garwolinskiego-i-miasta-stolecznego-warszawy

            Akcja szczepienia lisów (14 - 21 maja)

            W związku z występowaniem wścieklizny na Mazowszu ponownie zostanie przeprowadzona akcja szczepienia lisów. Należy pamiętać, że lis podejmuje tylko taką szczepionkę, która nie była dotknięta przez człowieka. Po wyłożeniu szczepionki przez 14 dni psy należy prowadzić na smyczy, a koty trzymać w zamkniętych pomieszczeniach. Szczepienie lisów odbędzie się: w następujących powiatach: powiat białobrzeski, powiat garwoliński, powiat grójecki, powiat kozienicki, powiat miński, powiat nowodworski, powiat legionowski, powiat otwocki, powiat piaseczyński, powiat pruszkowski, powiat grodziski, powiat pułtuski, m. st. Warszawa, powiat wołomiński, powiat warszawski zachodni, powiat wyszkowski.

            Akcja Zaszczep pupila, to tylko chwila

            Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie już na początku grudnia 2020 r. propagował akcję Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii „Zaszczep pupila, to tylko chwila”, promującą obowiązkowe szczepienia psów przeciwko wściekliźnie na terenie województwa mazowieckiego. W Polsce obowiązkowemu ochronnemu szczepieniu przeciwko wściekliźnie podlegają psy powyżej 3. miesiąca życia, a następnie nie rzadziej niż co 12 miesięcy od dnia ostatniego szczepienia. Wskazane są również szczepienia kotów. Szczepień psów i kotów przeciwko wściekliźnie dokonują lekarze weterynarii świadczący usługi weterynaryjne w ramach zakładu leczniczego dla zwierząt.

            Brak szczepienia psa jest wykroczeniem, za które grozi mandat karny w wysokości do 500 zł.

            Więcej informacji o akcji znajduje się na stronie Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii: https://www.wiw.mazowsze.pl/index.php/component/content/article/7-glowna/80-zaszczep-pupila-to-tylko-chwila

          • rekrutacja

          • # REKRUTACJA GOŁOTCZYZNA

            Zespół Szkół Centrum Kształcenia im. A. Świętochowskiego w Gołotczyźnie

            zaprasza:

            Już od 17 - 31 maja 2021r. - złożenie wniosku, o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz

            z dokumentami (podpisanego przez co najmniej jednego rodzica/prawnego opiekuna).

            Wnioski można pobrać ze strony szkoły:

            WNIOSKI O PRZYJĘCIE DO KLAS I – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im.

            A. Świętochowskiego w Gołotczyźnie

            TERMINY REKRUTACJI

            OFERTA EDUKACYJNA:

            www.bratne.pl

            https://www.facebook.com/hashtag/rekrutacja_golotczyzna

            https://issuu.com/bratne.pl/docs/2021

            Uwaga. Wnioski można składać osobiście 7:30-15:30 lub przesłać na adres

            rekrutacja@e-

            bratne.pl

            lub na

            bratne@ci.home.pl

          • Rozkład jazdy autobusów

              • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

            Poniżej znajduje się rozkład jazdy szkolnych autobusów. Przypominamy, iż w podczas jazdy, a autobusie, obowiązuje zakładanie maseczek. Bardzo prosimy o dostosowanie się do tego obostrzenia.

            Trasy poranne:

            I

            6:53 Nowa Wieś

            6:55 Milewo Tabuły

            6:59 Milewo Rączki koło remizy

            7:01 Milewo Rączki

            7:07 Milewo Ruszczyny

            7:12 Milewo Ruszczyny II

            7:18 Milewo Szwejki – blok

            7:21 Milewo Szwejki Tartak

            7:22 Milewo Szwejki Szkoła

            7:24 Kurowo

            7:27 Łyszkowo

            7:28 Mosaki - Rukle

            7:34 Mosaki-Stara Wieś

            7:45 Krasne Szkoła

             

            II

            7:05 Mosaki Rukle

            7:08 Mosaki Iłówko

            7:11 Mosaki Stara Wieś

            7:19 Zalesie

            7:21 Zalesie

            7:23 Zalesie

            7:28 Zalesie Kolonia

            7:33 Elżbiecin

            7:40 Krasne Szkoła

             

            III

            7:20 Żbiki Gawronki 1

            7:23 Żbiki Gawronki 2

            7:30 Żbiki Remiza

            7:32 Żbiki Waga

            7:36 Wężewo 1

            7:38 Wężewo 2

            7:44 Krasne Augustów

            7:50 Szkoła Krasne

             

            Kursy popołudniowe:

            I kurs 13.25

            Krasne- szkoła                                     13:25             

            Mosaki-Stara Wieś- 8                         13:30            

            Iłówko - 4                                             13:33                         

            Mosaki-Rukle- 3                                 13:36                     

            Łyszkowo- 1                                        13:37                             

            Kurowo-1                                            13:40                                  

            Nowa Wieś- 2                                      13:43

            Milewo-Tabuły – 2                             13:46

            Milewo- Rączki – 1                            13:51

            Milewo-Ruszczyny – 2                       13:57

            Milewo-Szwejki tartak- 4                  14:03

            Milewo-Szwejki przystanek – 3        14:05

             

            ----------------------------------------------------------------------------------------

            II kurs 13.25

            Krasne-Szkoła                                         13:25

            Augustów – 3                                         13:30

            Krasne ul. Wojska Polskiego 4            13:35

            Wężewo I -3                                            13:38

            Wężewo II – 3                                         13:41

            Kozin – 13                                                13:47

            Żbiki – 5                                                   13:54

            Żbiki-Gawronki – 1                                14:00

             

            ------------------------------------------------------------------------------------------

            III kurs 14.15

            Krasne- szkoła                                           14:15

            Mosaki-Stara Wieś- 8                              14:20                            

            Iłówko -1                                                    14:23

            Zalesie kolonia -5                                     14:27

            Zalesie - 13                                                 14:31

            Mosaki-Rukle- 1                                        14:40

            Łyszkowo- 0                                                14:42

            Kurowo-0                                                    14:45

            Nowa Wieś- 3                                             14:48

            Milewo-Tabuły – 0                                    14:51

            Milewo- Rączki – 3                                    14:56

            Milewo-Ruszczyny – 1                              15:02

            Milewo-Brzegędy – 1                                15:04

            Milewo-Szwejki tartak- 8                         15:12

            Milewo-Szwejki przystanek – 5              15:14

             

            -----------------------------------------------------------------------------------

             

            IV kurs 14.15

            Krasne-Szkoła                                         14:15

            Krasne ul. Kolejowa – 1                        14:17

            Krasne ul. Makowska – 1                     14:18

            Elżbiecin – 6                                            14:24

            Augustów – 5                                          14:36

            Krasne ul. Wojska Polskiego -5           14:41

            Wężewo I -6                                            14:44

            Wężewo II – 10                                       14:47

            Kozin – 6                                                   14:53

            Żbiki – 10                                                  15:00

            Żbiki-Gawronki – 2                                 15:06

          • Komunikat dyrektora szkoły

          • Organizacja pracy szkoły od 17 maja 2021 r.

            Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie

            Zgodnie z wytycznymi MEiN od 17 do 28 maja naukę w trybie hybrydowym rozpoczynają uczniowie klas IV-VIII.

             Nasza szkoła w tych dniach funkcjonowała będzie w następujący sposób:

            • Oddziały przedszkolne pracują stacjonarnie – bez zmian,
            • Klasy I-III pracują w trybie stacjonarnym, zgodnie z planem,
            • od 17 do 20 maja stacjonarnie będą pracowały klasy IV, VII A i VII B, klasy V, VI A, VI B, VIII pracują zdalnie

            Klasa IV – wszystkie lekcje w sali nr 3;

            Klasa VII A – wszystkie lekcje w sali nr 8;

            Klasa VII B – wszystkie lekcje w sali nr 9

            • 21, 24 i 28 maja stacjonarnie będą pracowały klasy V, VI A, VI B i VIII, klasy IV, VII A i VII B pracują zdalnie

            Klasa V – wszystkie lekcje w sali nr 5;

            Klasa VI A – wszystkie lekcje w sali nr 6;

            Klasa VI B – wszystkie lekcje w sali nr 2;

            Klasa VIII – wszystkie lekcje w sali nr 7;

            Lekcje odbywać się będą zgodnie z planem.

            Od 31 maja 2021 r. do nauki w trybie stacjonarnym wracają uczniowie wszystkich klas.

            W dniach 25, 26 i 27 maj – egzaminy ósmoklasisty. Dla uczniów klas I-VII są to dni wolne od zajęć dydaktycznych. Dniem wolnym od zajęć dydaktycznych jest również 4 czerwca (piątek po Bożym Ciele). Oddziały Przedszkole pracują bez zmian.

            W czasie nauki stacjonarnej szkoła funkcjonuje w reżimie sanitarnym. Obowiązują dotychczasowe procedury (zamieszczone w załącznikach). Jeśli są uczniowie, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą chodzić w maseczce, proszę rodziców o zgłoszenie tego faktu dyrektorowi szkoły.

            Pierwszy tydzień po powrocie uczniów klas IV-VIII będzie tygodniem integracyjnym. Chcielibyśmy, aby uczniowie czuli radość z powrotu do szkoły, a nie stres, strach czy niepokój. Wychowawcy i nauczyciele szczególny nacisk położą na ponowną integrację klas. Będzie to czas na aklimatyzację, na nawiązanie pozytywnych relacji rówieśniczych i relacji z nauczycielami.

             

             

            Organizacja wejścia i wyjścia ze szkoły przedstawia się następująco:

            Ul. KEN

            - wejście główne do szkoły– dzieci z oddziałów 4-latki, 5-latki, 6-latki, 3-latki od strony ul. Kopernika

            - wejście od strony boiska– uczniowie klasa IV - VIII

            ul. Spółdzielcza

            - wejście od strony boiska szkolnego –  dzieci z klas II i III

            - wejście z tarasu  – dzieci z klasy I a i I b .

            W załączeniu zasady i procedury obowiązujące w szkole.

            Opiekunowie/rodzice oczekują na dzieci na parkingu\boisku szkolnym, zachowując  ogólnie przyjęte zasady bezpieczeństwa.

            Od  17 maja autobusy będą  kursowały zgodnie z rozkładem zamieszczonym na stronie szkoły.

            W trakcie przejazdu autobusami dzieci obowiązują maseczki.

            W uwagi na bezpieczeństwo całego środowiska szkolnego, proszę Państwa o wyrozumiałość i współpracę.

            Z góry dziękuję za stosowanie się do zasad i  wytycznych.

                                                                                                                                                                                           Z wyrazami szacunku
            Małgorzata Balcerzak
            Dyrektor szkoły

        • UWAGA! KONKURS!
          • UWAGA! KONKURS!

          • Sklep z zabawkami Maludas organizuje drugą edycje konkursu! Tym razem temat dotyczy troski o środowisko, a hasłem przewodnim jest: ,,Ziemia – planeta marzeń”. Dbanie o ekosystem staje się w świadomości wielu osób niezwykle ważne, bowiem z roku na rok środowisko ulega większej degradacji, dlatego warto edukować w tym zakresie dzieci od najmłodszych lat.

            Co trzeba zrobić?

            Aby wziąć udział w konkursie, należy za pomocą dowolnej metody plastycznej przedstawić to, jak dbasz o środowisko. Segregacja śmieci, oszczędzanie wody, zakupy z torbą wielokrotnego użytku – dzieci mają wiele możliwości! A wszystko w trosce o Matkę Naturę.

            Nagrody

            • W kategorii - przedszkole będą przyznane następujące nagrody:
                  * Zielona kompania (I miejsce) - bon o wartości 900 zł,
                  * Ekologiczny zakątek (II miejsce) - bon o wartości 700 zł,
                  * Zgodni z naturą (III miejsce) - bon o wartości 400 zł.

              W kategorii - szkoła podstawowa i parafie będą przyznane następujące nagrody:
                  * Świadomi obywatele (I miejsce) - bon o wartości 900 zł,
                  * Proekologiczna drużyna (II miejsce) - bon o wartości 700 zł,
                  * Pielęgnujący ekosystem (III miejsce) -  bon o wartości 400 zł.

            Bon zostanie przesłany drogą e-mailową na wskazany adres w formularzu zgłoszeniowym.

            Liczba zgłoszeń

            Każde przedszkole może wysłać 10 zgłoszeń, szkoła podstawowa i parafia może wysłać maksymalnie 12 zgłoszeń.

            Termin

            Na prace czekamy do 21 maja. Zwycięzców ogłosimy 26 maja.

            Forma zgłoszeń

            Aby wziąć udział w konkursie, należy zapoznać się z regulaminem, pobrać formularz i prawidłowo go wypełnić. Następnie prześlij go razem z pracą i zgodami rodziców dzieci/dziecka na adres konkurs@maludas24.pl. Więcej informacji na stronie: https://maludas.pl/konkurs

            Pracę należy przesłać w formacie .jpg lub .png w wysokiej rozdzielczości, co umożliwi zamieszczenie jej w galerii sklepu Maludas.

            Komisja konkursowa

            Miło nam ogłosić, że przewodniczącą jury w konkursie została Wiola Wołoszyn, autorka popularnej serii książek ,,Jano i Wito”.

            Partnerzy konkursu:

            https://www.aviva.pl/

            https://terdeals.com/pl

             

            UWAGA!

            Pytania w sprawie konkursu prosimy kierować do Pani Jolanty Szyszki.

        • Komunikat
          • Komunikat

          • Krasne, dn. 30. 04.2021 r

            Drodzy Uczniowie, Szanowni Państwo

             

             

            Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krasnem informuje, że w dniach 04.-15.05.2021 r. szkoła funkcjonuje w następujący sposób:

            • Klasy I-III pracują stacjonarnie w budynku przy ul. Spółdzielczej 1, zgodnie z planem,
            • Świetlica pracuje zgodnie z harmonogramem podanym poniżej
            • Klasy IV-VIII kontynuują naukę w trybie zdalnym,
            • Oddziały przedszkolne pracują zgodnie z planem w trybie stacjonarnym

            Autobusy kursują zgodnie z wcześniejszym rozkładem.

            Wszelkie informacje na temat funkcjonowania szkoły będą przekazywane za pośrednictwem

            e-dziennika, strony internetowej szkoły lub w sekretariacie szkoły.

             

            Dyrektor

            Małgorzata Balcerzak

        • Przybliżone godziny odjazdu i przyjazdu autobusów
          • Przybliżone godziny odjazdu i przyjazdu autobusów

          • Godziny odjazdu autobusów:

            Tabuły -6.50

            Rączki – 6.55

            Rączki II – 6.59

            Ruszczyny – 7.04

            Milewo Szwejki – 7.11

            Łyszkowo – 7.21

            Rukle – 7.23

            Iłówko – 7.26

            Mosaki – 7.28

            Żbiki – 7.35

            Wężewo – 7.37

            Wężewo – 7.39

            Augustów – 7.45

            Godziny przyjazdu autobusów:

            Tabuły -14.30

            Rączki – 14.24

            Rączki II – 14.20

            Ruszczyny – 14.15

            Milewo Szwejki – 14.09

            Łyszkowo – 14.06

            Rukle – 14.04

            Iłówko – 13,59

            Mosaki – 13.57

            Żbiki – 13.43

            Wężewo – 13.38

            Wężewo – 13.35

            Augustów – 13.30

        • Kleszcze – wszystko, co musisz o nich wiedzieć
          • Kleszcze – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

          • Kleszcze mimo swoich niewielkich rozmiarów są bardzo niebezpieczne dla ludzi i zwierząt, ponieważ przenoszą szereg groźnych chorób. Jak zapobiec ukąszeniu przez kleszcza? Co robić, jeśli po spacerze zauważysz kleszcza wbitego w skórę? Kiedy bezpiecznie można wyjąć kleszcza w domu, a kiedy wskazana jest pomoc specjalisty? Sprawdź, co warto wiedzieć o kleszczach, aby skutecznie się przed nimi

            Kleszcze jeszcze kilkanaście lat temu zamieszkiwały przede wszystkim region Mazur i Warmii. Obecnie obszar częstszego występowania rozszerza się na pas najbardziej zalesionych terenów wschodnich i południowych (Podlasie, Lubelszczyzna, Podkarpacie, Małopolska i Śląsk), gdzie odnotowuje się też najwięcej przypadków zachorowań na choroby przenoszone przez kleszcze.

            Niestety, na pozostałych obszarach Polski również nie możemy czuć się bezpiecznie – zachorowania na boreliozę i kleszczowe zapalenie mózgu odnotowuje się w całym kraju, nawet w tych rejonach, gdzie kleszcze występują stosunkowo rzadko.

            Czy kleszcze można spotkać w mieście?

            Na te pajęczaki można się natknąć nawet w dużych miastach, np. wychodząc z psem na osiedlowy skwerek. Kleszczy spodziewać się można w miejskich parkach i laskach. Ich inwazja i wydłużenie sezonu żerowania to jeden z efektów globalnego ocieplenia, które objawia się u nas wzrostem średniej rocznej temperatury, wczesnym pojawieniem się wiosny i późnym nadejściem mrozów. Warto więc zabezpieczyć się przed kleszczami nie tylko przed wyjazdem na urlop – poznając ich zwyczaje, sposoby obrony przed nimi i możliwe objawy zakażenia.

            Kiedy zaczyna się sezon na kleszcze?

            Sezon na kleszcze zaczyna się, gdy temperatura osiąga 5–7°C, a kończy się dopiero wraz z pierwszymi przymrozkami, najczęściej w listopadzie. Gdy temperatura spada poniżej 4°C, kleszcze chowają się w ściółce i przesypiają niekorzystne warunki. Jednak gdy zima jest łagodna, tak jak w tym roku, mogą budzić się wyjątkowo wcześnie, już w lutym.

            Najbardziej aktywne są w maju i czerwcu, drugi okres aktywności następuje we wrześniu i w październiku – kleszcze lubią, gdy jest ciepło i wilgotno. W ciągu dnia natomiast szczyt ich aktywności przypada na godziny od pierwszej rosy do południa, a wieczorem – od godziny 16 do zmroku.

            Jak wyglądają kleszcze?

            Tylko dorosłe osobniki są stosunkowo dobrze widoczne. Kleszcz w stadium larwy ma 0,5 mm średnicy i jest jasnobrązowy, niemal w odcieniu skóry, w stadium nimfy natomiast jest niewiele większy od ziarnka piasku (1,5 mm). Kleszcze rozpoznają ofiarę dzięki zapachowi potu, wyczuwają też dwutlenek węgla zawarty w wydychanym powietrzu oraz zmianę temperatury (gdy ofiara rzuca cień) i wibracje towarzyszące przemieszczaniu się.

            Gdzie kleszcze czekają na ofiarę?

            Kleszcze nie spadają z drzew; bytują w trawie, krzewach i niskich zaroślach, mogą po nich wspiąć się do wysokości maksymalnie 100–150 cm, na wysokość preferowanego żywiciela. Gdy przechodzi potencjalny żywiciel, przyczepiają się do sierści lub ubrania, po czym szukają na jego ciele miejsca, gdzie jest wilgotno, zacisznie i ciepło, i dopiero wbijają się w skórę, by ssać krew.

            Ofiara nie czuje ukąszenia, bo kleszcz wraz ze śliną wprowadza substancję o właściwościach znieczulających. Ssie krew na zmianę ze wstrzykiwaniem śliny, która zapobiega krzepnięciu krwi i może zawierać chorobotwórcze bakterie i wirusy.

            Czy da się uniknąć ukąszenia przez kleszcza?

            Najlepiej wybrać się w teren około południa, w miarę możliwości zakrywając ciało strojem z długimi rękawami i nogawkami (nogawki schować w skarpetki), na głowę założyć czapkę z daszkiem lub kapelusz.

            Ubranie, szczególnie wyloty rękawów i nogawek oraz odsłonięte fragmenty skóry (z wyjątkiem twarzy) spryskajmy odstraszającym kleszcze repelentem, np. zawierającym dietylotoluamid (DEET) lub lepiej ikarydynę, który poprzez receptory insektów i pajęczaków działa odstraszająco, zniechęcając do lądowania na powierzchni skóry.

            Można się posmarować olejkiem eterycznym – odstraszająco działają goździkowy, cytronelowy, olejek z drzewa herbacianego, tymiankowy, szałwiowy, jednak ich skuteczność jest ograniczona.

            Warto sprawdzić, jak długo chroni dany preparat i na dłuższą wyprawę zabrać go ze sobą. Higiena także jest rodzajem ochrony, kleszcz bowiem lgnie do spoconego ciała.

            Nie używajmy jednak perfum i pachnących kosmetyków, bo niektóre zapachy działają jak wabiki (szczególnie wanilia i kokos).

            Warto na co dzień dbać o dietę bogatą w witaminy z grupy B, które zmieniają zapach potu na mniej przyjemny dla kleszczy (zawierają je m.in. wątróbka, kasza gryczana, nasiona słonecznika, groch, orzechy, jaja, otręby pszenne, mleko, drożdże, produkty z pełnego ziarna).

            Jak chronić się przed kleszczami podczas spaceru?

            Unikajmy zapuszczania się w krzaki i wysokie trawy, najlepiej chodzić środkiem ścieżek. Sprawdzajmy co jakiś czas, czy nie mamy kleszcza na ubraniu (będzie lepiej widoczny na jasnym materiale).

            W razie potrzeby powtórzmy aplikację repelentu.

            Gdzie szukać kleszcza?

            Po spacerze należy jak najszybciej zdjąć i obejrzeć ubranie, także na lewej stronie, a znalezione kleszcze – zniszczyć (spalić albo zgnieść, ale nie bezpośrednio palcami, a np. przez papier).

            Trzeba też od razu dokładnie obejrzeć całe ciało, szczególną uwagę zwracając na miejsca w fałdach skóry, w zgięciach stawów, pod pachami, w okolicach genitaliów, za uszami, we włosach.

            Kleszcza, który wbił się w skórę, należy natychmiast usunąć, używając pęsety lub specjalistycznych przyrządów (czas jest ważny – im dłużej kleszcz tkwi w skórze, tym większe ryzyko zakażenia boreliozą).

            Jak usunąć kleszcza?

            Kleszcza należy chwycić jak najbliżej skóry i pewnym ruchem wyciągnąć do góry (nie trzeba wykręcać). Miejsce ukąszenia zdezynfekujmy środkiem dezynfekującym lub alkoholem 70%.

            Uwaga! Kleszcza nie wolno niczym smarować ani wyciskać! Efektem takich działań jest to, że kleszcz wypluwa ślinę i zawartość układu pokarmowego do rany, a wtedy przenikają do niej wszystkie drobnoustroje.

            Czy szybkie usunięcie kleszcza pozwoli uniknąć zakażenia?

            Nie ma żadnej gwarancji, że wyjęcie kleszcza wkrótce po ukąszeniu pozwoli uniknąć zakażenia – nigdy nie wiadomo na pewno, od jak dawna kleszcz żeruje. Jeśli w śliniankach kleszcz ma wirusy KZM, to zwykle przekazuje je natychmiast, tuż po naruszeniu ciągłości skóry.

            Krętki boreliozy zwykle bytują w jelitach, więc od ukąszenia do przedostania się ich do ślinianek mija kilkanaście godzin, jednak jeśli kleszcz w danym stadium już żerował i tylko chce ukończyć posiłek – one również będą już w śliniankach. Dlatego miejsce po ukąszeniu należy obserwować przez kilka następnych tygodni.

            Jeśli wokół ukąszenia pojawi się rumień, obrzęk, wysypka lub wystąpią objawy podobne do grypy (pogorszenie samopoczucia, uczucie zmęczenia, bóle głowy, stawów, nudności lub wymioty, gorączka, powiększenie węzłów chłonnych), należy niezwłocznie udać się do lekarza, gdyż może to świadczyć o rozwijającym się zakażeniu.

            Jakie choroby przenoszą kleszcze?

            Gatunków kleszczy przenoszących choroby oraz chorób odkleszczowych jest dużo, a cały czas odkrywane są nowe.

            Badając występujące na terenie Polski kleszcze, odkryto, że przenoszą one bakterie i wirusy wywołujące ludzką anaplazmozę granulocytarną, tularemię, babeszjozę, neoehrlichiozę i riketsjozy.

            Choroby te, przebiegające z wysoką gorączką, dreszczami, biegunką, nudnościami, bólami głowy, bólami stawów i mięśni, wysypką, niekiedy zaburzeniami świadomości, zwykle wymagające hospitalizacji, są u nas wciąż rzadko diagnozowane. Rocznie zgłaszanych jest zaledwie kilka przypadków. Największe realnie jest ryzyko zachorowania na kleszczowe zapalenie mózgu (KZM) i boreliozę.

            Szczepienie przeciw KZM - co warto o nim wiedzieć?

            Odporność dają dwie dawki podane w ciągu 3 miesięcy, potem potrzebna jest dawka przypominająca: pierwsza 5–12 miesięcy po drugiej dawce, następna po 3 latach, kolejne co 3–5 lat.

            Serię najlepiej zacząć zimą lub wczesną wiosną (już dwie pierwsze dawki dają odporność na cały sezon). Jeśli zaczynamy szczepienie wiosną, można zaszczepić się według schematu przyspieszonego: druga dawka 14 dni po pierwszej i dalej już według schematu podstawowego.

            Jeśli u osoby niezaszczepionej dojdzie do zakażenia, leczenie jest tylko objawowe. Przeciw boreliozie nie można się zaszczepić, natomiast można ją skutecznie leczyć antybiotykami.

            Uwaga! Zachorowanie na boreliozę nie daje odporności na całe życie, ukąszenie przez zakażonego kleszcza może prowadzić do ponownego zakażenia.

            Jeśli zaczynamy szczepienie wiosną, można zaszczepić się według schematu przyspieszonego: druga dawka 14 dni po pierwszej i dalej już według schematu podstawowego.

        • JAK RADZIĆ SOBIE PSYCHICZNIE Z EPIDEMIĄ KORONAWIRUSA?
          • JAK RADZIĆ SOBIE PSYCHICZNIE Z EPIDEMIĄ KORONAWIRUSA?

          •       Drodzy Rodzice i Uczniowie, ogłoszenie na świecie pandemii i konieczność zmiany trybu i stylu życia, a głównie potrzeba izolowania się od kontaktów społecznych i przestrzegania coraz to nowych zasad bezpieczeństwa, jest dla każdego nowym i trudnym doświadczeniem. Na pierwszym miejscu naszej herarchii wartości stanęło rzeczywiście zdrowie, które dotąd ceniliśmy, ale też zaniedbywaliśmy bardziej lub mniej świadomie. Obecnie jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie swoje i innych, nie tylko bliskich, ale też zupełnie obcych osób mijanych np. na ulicy, czy w sklepie. Czujemy ciężar odpowiedzialności oraz lęk przed niewidzialnym wrogiem, który w naszej wyobraźni może czyhać wszędzie. Jak nie zwriować i nie wpaść w stan permanentnego strachu? To pytanie nasuwa się pewnie każdemu. Ten tekst ma na celu podsunąć kilka rad i pomysłów na nową rzeczywistość i związane z nią lęki.

                        Każdy z nas ma swoje własne sposoby na słabsze chwile, wie co wzmaga u niego niepokój i jakie zachowania nie sprzyjają wyciszeniu. Z tej wiedzy na własny temat należy obecnie świadomie korzystać. Jesteśmy różni. Jedni poszukują informacji i to daje im poczucie większej kontroli nad emocjami, inni starają się uniknąć nadmiaru wiedzy. Obecnie konieczne jest posiadanie przede wszystkim informacji najistotniejszych, związanych z ochroną zdrowia, pochodzących z rzetelnych źródeł. Unikać należy nacechowanych emocjonalnie, lękotwórczych artykułów i wypowiedzi w mediach i serwisach społecznościowych. Mają one na celu przyciągnięcie uwagi, a nie rzetelną informację. Wiedza na temat COVID- 19 jest nieustannie wzbogacana więc szukajmy źrodeł naukowych i medycznych oraz oficjalnych danych. Nie dyskutujmy o plotkach i zasłyszanych newsach przy dzieciach. Nasze emocje i postawa są obecnie dla nich najważniejsze. Starajmy się odpowiadać na pytania dzieci biorąc pod uwagę ich wiek i możliwości poznawcze. Nie zbywajmy ich zainteresowania tematem, bo może to pogłębić ich niepokój.

                        Ważne jest, aby nasz czas był dobrze zorganizowany, ustalmy rytm. Mając szczególnie na uwadze potrzeby dzieci, zadbajmy o codzienne rytuały i przyjemności, które pozwolą oderwać się od myślenia o problemach. Lepiej w sytuacji izolacji i ograniczeń zewnętrznych radzą sobie inrowertycy, którzy lubią zanurzać się w swój wewnętrzny świat. Ci pewnie  słuchają muzyki, nadganiają zaległości w lekturze i filmach lub po prostu zwaniają nienaturalne dla nich tempo życia. Ekstrawertycy z natury towarzyscy i energiczni być może odczuwają większe niedogodności związane z ograniczeniem kontaktów i aktywności. Na nich pozytywnie wpłynie utrzymywanie kontaktów społecznych przez telefon, serwisy społecznościowe, gry on-line, wspólne rodzinne przedsięwzięcia.

                        Każdy powinien słuchać swoich potrzeb z myślą o innych i tak organizować czas, aby odczuwać codziennie, pomimo ograniczeń i izolacji, poczucie, że każdy miniony dzień był wartościowy i zaowocuje czymś dobrym na przyszłość. Możemy teraz bardziej świadomie, z namysłem i bez codziennego pośpiechu, robić coś dobrego dla siebie, swoich rodzin i społeczeństwa oraz wykorzystać tę ogólnoludzką tragedię do wzrostu i poszukiwania prawdziwych wartości.

            Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży - pojęcie KOHERENCJI

            ZDROWIE to wg WHO
            nie tylko całkowity brak choroby, czy kalectwa,
            ale także stan pełnego,  fizycznego, umysłowego i społecznego dobrostanu.

            DOBROSTAN
            - to poczucie szczęścia, zadowolenia z życia, dobry nastrój (jest to odczucie subiektywne).

            Czynniki wpływajace na stan zdrowia (fizycznego i psychicznego) to:

            • czynniki biologiczne - konstytucjonalne, genetyczne, somatyczne,
            • psychologiczne - sytuacyjne i osobowościowe,
            • społeczno-kulturowe.
            • Dla zachowania zdrowia psychicznego:
            • ważne jest poczucie KOHERENCJI tzn.
            • poczucie ROZUMIENIA otaczajacego świata,
            • poczucie WPŁYWU na rzeczywistość,
            • poczucie SENSU i przekonanie, że warto konfrontować się z wyzwaniami.

            Co zrobić, aby pomóc dziecku osiągnąć poczucie koherencji?

            Dla niemowlęcia być przewidywalnym.

            Podchodzić i reagować w sposób konsekwentny.

            Znane i powtarzalne reakcje dają dziecku ZROZUMIAŁY obraz świata oraz poczucie bezpieczeństwa.

            We wczesnym dzieciństwie pozwalać doświadczać

             i stawiać adekwatne do możliwości wyzwania.

            Możliwość podejmowania decyzji i sukces w działaniu daje poczucie WPŁYWU i zaradności.

            Okazywanie dziecku, że jest WAŻNE i KOCHANE daje poczucie SENSU życia.

            Takie oddziaływania, podejmowane na sposoby dostosowane do etapu rozwoju dziecka, 

            WZMACNIAJĄ POCZUCIE KOHERENCJI,

             a tym samym służą zdrowiu psychicznemu i fizycznemu.

              Nasza Szkoła współpracuje z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną w Przasnyszu ul. B. Joselewicza 6 tel. 29 753 30 02, 29 752 26 15 E-mail: ppp@powiat-przasnysz.pl gdzie mogą Państwo uzyskać pomoc i wsparcie psychologów i pedagogów dla siebie jak i państwa dzieci. Na stronie internetowej Poradni możecie również Państwo znaleźć ciekawe artykuły oraz linki do filmów dotyczących wsparcia dla Was i Naszych dzieci. Poniżej zamieszczone są przykładowe tematy, które może Państwa lub Waszych dzieci mogą zainteresować.

            Czym jest koronawirus i czym grozi spotkanie z nim? Dlaczego nie ma szkoły? Jak rozmawiać z dzieckiem na tak trudne tematy? 

            Podpowiedzi przynosi dostępna bezpłatnie w PDF książeczka opracowana przez kolumbijską psycholog Manuelę Molinę Cruz.

            Link do książki: https://www.medexpress.pl/jak-rozmawiac-z-dziecmi-o-koronawirusie-pobierz-bezplatny-poradnik/76708

            „Krótki film o koronawirusie dla dzieci- video explainer by DINKSY” 

            Polecamy Państwu film poruszający tematykę epidemii koronawirusa, który w prosty i przystępny sposób wyjaśnia wszelkie zagadnienia z nim związane.
            Link do filmu: 
            https://www.youtube.com/watch?v=H0mx90NbvuM&fbclid=IwAR2Fo8tVCT__VIGbQ7pv_EbdAitkg5K-so2szWvpZOQc55cDbV-rbYSqCL4

             Poradnik - koronawirus

            Zachęcamy do wspólnego, rodzinnego czytania.
            20200315-121750-dzieci-koronawirus-poradnik[1].pdf

            Darmowa książeczka elektroniczna dla małych dzieci o koronawirusie

            Rodzice i opiekunowie,

            poniżej proponujemy Państwu link do darmowej książeczki elektronicznej „Masz tę moc”.

            Link zamieszczamy za zgodą opublikowaną na stronie internetowej Wydawnictwa Olesiejuk:

            https://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/fileadmin/user_upload/pdf/Koronawirus.pdf

            Filmy z cyklu „Wsparcie psychologiczne w czasie epidemii”  

            Cykl porad „Wsparcie psychologiczne w czasie epidemii” na kanale YouTube Akademia NFZ : 

            Od kwietnia w Szpitalu Powiatowym w Przasnyszu uruchomiono również Poradnię Psychologiczną dla dzieci i młodzieży.

            Jak uzyskać pomoc?

            Pierwszym krokiem do uzyskania pomocy w Poradni jest kontakt telefoniczny z rejestracją pod numerem telefonu: 882-120-101.

            Poradnia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach:

            • poniedziałek-7.30-15.05
            • wtorek 7.30-20
            • środa 8.00-20.00
            • czwartek 8.00-20.00
            • piątek 7.30-15.25

             Do Poradni psychologicznej dla dzieci i młodzieży mogą zgłaszać się bez skierowania dzieci poniżej 7 roku życia, dzieci i młodzież objęci obowiązkiem szkolnym i obowiązkiem nauki oraz kształcący się w szkołach ponadpodstawowych – do ich ukończenia, jednak nie później niż do ukończenia 21. roku życia, a także ich rodziny lub opiekunowie prawni. Zakres udzielanych świadczeń:

            1. Porada psychologiczna diagnostyczna i psychologiczna.
            2. Sesja psychoterapii indywidualnej, rodzinnej, grupowej.
            3. Sesja wsparcia psychospołecznego.
            4. Wizyta / porada domowa lub środowiskowa realizowana w ramach poradni psychologicznej przez osoby udzielające świadczeń opieki zdrowotnej w ramach I poziomu referencyjnego.

            W nowo powstałej poradni najmłodsi pacjenci otrzymają opiekę wykwalifikowanej kadry:  psychoterapeutów, psychologa i terapeuty środowiskowego.

             

             https://pppprzasnysz.szkolnastrona.pl/container/ppp2.jpg

             

            https://pppprzasnysz.szkolnastrona.pl/container/ppp1.jpg

             

             

             

             

            https://pppprzasnysz.szkolnastrona.pl/container/Wazne-adresy-pomocowe2.jpg