• Kiermasz wielkanocny dla Stasia

• Świat jest lepszy i piękniejszy, kiedy możemy udzielać wsparcia ludziom, którzy potrzebują naszej pomocy….W wiosennej atmosferze i wielkanocnym nastroju,  8 kwietnia 2022r. odbył się kiermasz wielkanocny dla Stasia chorego na SMA. Po raz kolejny społeczność szkoły udowodniła, że ma wielkie serca. UWAGA zebraliśmy 2286,40zł .Wszystkim bardzo dziękujemy.

Kiermasz poprzedzony był konkursem świetlicowym „Najpiękniejszy stroik wielkanocny”, w którym udział wzięły oddziały przedszkolne oraz klasy I-III. Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu:

Oddziały przedszkolne;

I miejsce:    Szczyglak    Blanka,     Szczyglak Inga 3-4 latki,     II   miejsce:  Krzyżewska Maja 5-latki , III   miejsce:   Mierzejewski Bartosz 6 latki, wyróżnienie: grupa 5 latków.

Klasy I-III;

I miejsce: Kornatowska Maja kl. 2a, II miejsce Brudnicka  Julia kl. 1 , Kwiecińska Lena kl. 1, III miejsce: Dąbrowski Cezary kl. 1, wyróżnienie: Krzyżewski Maciej kl. 1, Gołota Zuzanna kl. 2b, Długołęcka Julia kl. 2a.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

• Teqball w Krasnem

• 1 kwietnia do Szkoły Podstawowej w Krasnem zawitali niezwykli goście – Tomasz Zabielski, Prezes Main Events, oraz Dariusz Ślęzak znany jako DJ Ucho. Podczas pełnego emocji eventu – uczniowie poznawali tajniki kulturalnego kibicowania na wydarzeniach sportowych – społeczności szkolnej przez pana Tomasza Zabielskiego na przekazany został profesjonalny stół do Teqballa. Dzięki fantastycznemu pokazowi uczniowie mogli przekonać się, że tego typu stół ma moc „przegonienia nudę, bycia źródłem uśmiechu, może pokazać jak ważna jest drużyna, wsparcie koleżanki i kolegi, dzięki któremu uda się osiągnąć sukces.”

Pokaz uświetnili swoją obecnością reprezentanci Polski w Teqballu - Adrian Duszak, Bartłomiej Frańczuk, Alicja Bartnicka i Agnieszka Rybicka. Rozegrali oni pokazowy mecz, który dzięki oprawie Dariusza Ślęzaka rozgrzał kraśnieńskich uczniów do czerwoności.

Idealnym podsumowaniem tego wydarzenia mogą być słowa pana Tomasza Zabielskiego:

„Ten krzywy stół jest świadectwem, że warto popatrzeć inaczej na znane i oczywiste sprawy oraz rzeczy - bo dzięki temu można odkryć nowy, ciekawy świat wokół nas.”

• Tradycje wielkanocne na wsi

• Jak wygląda Wielkanoc na mazowieckiej wsi? - o tym przekonały się pięcio i sześciolatki.

Tuż przed Świętami nasi młodsi uczniowie wybrali się na wycieczkę do Młyna Gąsiorowo i wzięli udział w ciekawych warsztatach wielkanocnych.

W ramach zajęć dzieci słuchały opowieści o tradycjach  i zwyczajach świątecznych na wsi, wykonały piękne pisanki wielkanocne oraz wzięły udział w kulinarnej części warsztatów – własnoręcznie przygotowując pyszne pierogi. Nie zabrakło również zabaw na świeżym powietrzu oraz zakupu pamiątek. Z uśmiechami na twarzach oraz pełnymi brzuszkami wróciliśmy do szkoły.