• Mikołajki w Schronisku „ŚWIĄTECZNA PAKA DLA PSIAKA”

• Wzorem roku ubiegłego w szkole zorganizowano zbiórkę karmy dla bezdomnych psów. Celem tego przedsięwzięcia była zbiórka pożywienia dla zwierząt w schronisku, tym samym poprawa komfortu życia zwierząt, którym nie udało się jeszcze trafić do kochającego i ciepłego domu. 21 grudnia nasza szkoła przekazała suchą karmę, puszki oraz różne przysmaki dla psów do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Makowie Mazowieckim.

Dziękujemy za czynny udział w akcji.

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu oraz Samorządu Uczniowskiego

• SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW

• Nagrody dotarły do NASZEJ SZKOŁY!!!

Serdeczne podziękowania dla wszystkich rodziców, nauczycieli i osób zaprzyjaźnionych z naszą szkołą za ogromne wsparcie w ramach akcji „Szkoły Pełne Talentów”. Wiele szkolnych projektów nie mogłoby dojść do skutku, gdyby nie Wasza aktywność i chęć pomocy.

W ramach zebranych „talenciaków” zamówiliśmy głośnik, który towarzyszyć nam będzie w wielu szkolnych przedsięwzięciach, piankowe piłki oraz zestawy gier planszowych. Myślę, że dzięki tym pomocom rozwiniemy niejeden talent! Jeszcze raz dziękuję!

Wojciech Gołębiewski

• Bożonarodzeniowa pocztówka muzyczna

• Zapraszamy do obejrzenia bożonarodzeniowej pocztówki muzycznej, która powstała dzięki zaangażowaniu naszych wspaniałych i uzdolnionych uczniów. Do zrealizowania naszej pocztówki używaliśmy sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości

#LaboraroriaPrzyszłości

@Laboratoria Przyszłości

• Informacje o konkursie plastycznym „Ilustracja do Ballad i romansów Adama Mickiewicza”

• Organizatorem konkursu jest Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Patronem konkursu jest Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Ciechanowie. Konkurs jest objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Głównym założeniem konkursu jest upamiętnienie dwusetnej rocznicy pierwszego wydania zbioru „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza oraz zachęcenie uczniów do zapoznania się z dorobkiem naszego wieszcza. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie było wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką ze szczególnym zwróceniem uwagi na oryginalną interpretację wybranego utworu oraz zaprezentowanie wartości estetycznych pracy.

• Dyskoteka andrzejkowa w naszej szkole

• 25 listopada Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zorganizował dyskotekę andrzejkową. Przedszkolaki i uczniowie klas I-III bawili się w godzinach porannych, zaś starsi uczniowie od 16.00 do 20.00. Wszyscy bawili się wspaniale przy dźwiękach muzyki znanych przebojów z naszym szkolnym DJ Oliwierem z klasy VIIIb.

Piękne cyganki i urokliwi cyganie przepowiadali przyszłość, a jednocześnie zachęcali swoich młodszych kolegów i koleżanki do wspólnych rozgrywek i zabaw. Członkowie SU z niezwykłym zapałem i kreatywnością wywiązywali się z przydzielonych zadań. Andrzejki to wspaniała okazja do dobrej zabawy, a jednocześnie źródło szacunku dla obrzędów ludowych. Tego dnia, świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb… Członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali wiele zabaw i wróżb dla swoich kolegów i koleżanek.

Dużą niespodzianką zarówno dla tych najmłodszych jak i najstarszych uczniów okazała się fotobudka. Nasza szkolna fotoreporterka, Amelia z klasy VI, wykorzystując sprzęt do fotografii zakupiony dzięki projektowi Laboratoria Przyszłości, uwieczniła wspaniałe momenty i uśmiechy na twarzach naszych uczniów!

Wszyscy wspaniale się bawili, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić… wszystko zależy od nas samych.

Przy tej okazji pragniemy podziękować rodzicom za przygotowanie poczęstunku dla dzieci, a uczniom za zaangażowanie w przygotowanie dekoracji i zabaw.

#LaboraroriaPrzyszłości

@Laboratoria Przyszłości