• POKAZ MODY ZIMOWEJ/KARNAWAŁOWEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KRASNEM
          • POKAZ MODY ZIMOWEJ/KARNAWAŁOWEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KRASNEM

          • „Możesz kupić modę, ale musisz mieć styl”.

            Coco Chanel

            Styl i klasę pokazały dziś dzieciaki z klas I-III, które wzięły udział w zimowym/karnawałowym pokazie mody. Kreatywność, pomysłowość, estetyka, oryginalność to kryteria, które podlegały ocenie. Jury miało jednak trudne zadanie, ponieważ wszyscy uczestnicy przygotowali się PERFEKCYJNIE. Nie zabrakło ciekawych strojów, pięknych fryzur, wyszukanych dodatków i niezwykłej energii na wybiegu. Po długich i burzliwych obradach, okazało się, że wszystkie dzieci zasłużyły na nagrody, ponieważ ruch sceniczny i kreatywność mają we krwi.

            Wszystkim dziękujemy za udział, a rodzicom gratulujemy przyszłych gwiazd modelingu.

        • Wizyta policjanta
          • Wizyta policjanta

          • W dniach 7-10 luty 2023r. jak co roku przed feriami zimowymi gościliśmy w Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Krasnem Pana Dzielnicowego, który przedstawił tematykę „Bezpiecznych ferii” grupie 3,4,5,6 -latkom oraz uczniom klas 1-8 naszej szkoły.

            Największym zainteresowaniem temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych cieszył się w grupach naszych najmłodszych przedszkolaków, którzy z ogromną uwagą słuchali Pana Policjanta.

        • Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych
          • Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych

          • Informujemy, że 20 lutego rozpoczyna się rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych na rok szkolny 2023/2024 do Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krasnem.

            Harmonogram postępowania rekrutacyjnego dostępny jest na stronie internetowej szkoły pod adresem www.spkrasne.edupage.org oraz na tablicach ogłoszeń w szkole.

            Wnioski dostępne są na szkolnej stronie internetowej, w zakładce „O szkole – Dla Rodziców – Rekrutacja” oraz w sekretariacie szkoły.

        • Sukcesy uczniów i trenerów z Krasnego
          • Sukcesy uczniów i trenerów z Krasnego

          • 31 stycznia 2023 r. nasi zawodnicy i trenerzy brali udział w rozdaniu nagród i stypendiów przez Prezydenta Miasta Ciechanów.

            To jest wspaniałe, inspirujące, a przede wszystkim motywujące uczucie, gdy widzi się swoją wieloletnią pracę z młodzieżą i jest to dostrzegane przez samorządy.

            Wyrazy uznania dla zawodników, bo naprawdę na nie zasłużyli - ich ciężka praca doprowadziła to tego, że mogą sięgać po najwyższe laury Mistrzostw Polski i Europy.

            A o to nagrodzeni uczniowie i absolwenci Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krasnem:

            Marta Grzegorczyk Karate Kyokushin

            Ciechanowski Klub Karate Kyokushin sekcja UKS ISKRA w Krasnem.

            Trener Wojciech Gołębiewski

             

            Zuzanna Stursiak podnoszenie ciężarów

            Sebastian Bartołd podnoszenie ciężarów

            Patrycja Mossakowska

            Podnoszenie ciężarów

            Klub CLKS Mazovia Ciechanów sekcja w Krasnem.

            Trener Patryk Słowikowski

        • Piękny ukłon w stronę pięknej tradycji
          • Piękny ukłon w stronę pięknej tradycji

          • Nasz szkolny chór „Nutki” pod kierunkiem Pani Katarzyny Magnuszewskiej, zaszczycony został zaproszeniem do udziału w IX kolędowaniu w Wężewie. Impreza ta, odbywająca się każdego roku w ostatni weekend stycznia, jest pięknym ukłonem w stronę pięknej tradycji i pięknej kultury naszego regionu. Wrażenia artystyczne – niezapomniane.

            Uczennice naszej szkoły, występujące wśród wielu utalentowanych muzycznie osób, zaprezentowały się znakomicie. Wykonane przez nie utwory – „Była noc”, „Poszły dzieci do Betlejem”, „Wołek i Osiołek” – przypadły do gustu zgromadzonej publiczności. Niektóre z nich nucone były jeszcze po zakończonej imprezce.

            Jesteśmy dumni z występu naszych „Nutek”.

            Dziękujemy za zaproszenie. Było nam bardzo miło.

        • BIAŁE JEST PIĘKNE… - wniosek pokonkursowy.
          • BIAŁE JEST PIĘKNE… - wniosek pokonkursowy.

          • Przed laty śpiewano dziecięcą piosenkę o tym, że „małe jest piękne”. W zupełności zgadzamy się z tą tezą. Postanowiliśmy jednak dowieść, że także białe jest piękne. Piękne i sympatyczne, dowiedliśmy, rozstrzygając, ogłoszony w pierwszych dniach stycznia 2023r., adresowany do uczniów klas I-III, świetlicowy konkurs plastyczny pt. „Najpiękniejszy i najbardziej sympatyczny bałwanek”.

            Przedmiotem oceny były prace przestrzenne wykonane techniką dowolną z dowolnie wybranych materiałów. Wpłynęło nieco ponad trzydzieści prac konkursowych. Każda z nich piękna i każda wyjątkowa. Każda kreatywna i wymagająca artystycznie. Wybór był bardzo trudny. Jednakże trud ten podjęli – Pan dyrektor Wojciech Gołębiewski i Pani Dorota Kryściak.

            Oto wyniki konkursu:

            MIEJSCE I

            Miłosz Adamczyk kl. I

            Oliwia Przybylska kl. II

            Julia Cieślak kl. III a

            Zuzanna Gołota kl. III b

            MIEJSCE II

            Lena Kwiecińska kl. II

            Maciej Krzyżewski kl. II

            Karol Rzepiński kl. II

            MIEJSCE III

            Wiktoria Tolsdorf kl. I

            Wiktoria Rogalska kl. II

            Alan Szwejkowski kl. II

            Sebastian Gołota kl. III a

            Gratulujemy laureatom i bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. 3, Nagrody wręczymy już wkrótce.

            Jolanta Perkowska

            świetlica szkolna

        • Sercem za Wasze serce …
          • Sercem za Wasze serce …

          • Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków. Oni czynią dzieciństwo bardziej pełnym i szczęśliwym. Dlatego w dniach 20, 23 i 25 stycznia 2023r. w naszej szkole miało miejsce najcieplejsze święto – Dzień Babci i Dziadka.

            Uczniowie z klasy pierwszej i klas trzecich pod kierunkiem swoich wychowawczyń: p. Danuty Masłowskie, p. Iwony Pikus i p. Katarzyny Magnuszewskiej, poprzez wiersze, piosenki, życzenia i upominki wyrazili swoją miłość, wdzięczność i szacunek najukochańszym Babciom i Dziadkom.

            Uroczystość zwieńczył słodki poczęstunek, wyczarowany przez niezawodnych rodziców, podczas którego nie brakowało okazji do rozmów i miłych wspomnień.

            Szczęśliwe i rozpromienione twarze Drogich Gości ukazały nam, jak ważne są takie spotkania, które łączą pokolenia.

            Kochane Babcie i Drodzy Dziadkowie, jeszcze raz życzymy Wam zdrowia, samych pięknych chwil w życiu i tego, abyście zawsze byli dumni ze swych wnuków, tak jak w tym dniu.

        • Wewnątrzszkolna Konferencja Upowszechniająca Ocenianie Kształtujące
          • Wewnątrzszkolna Konferencja Upowszechniająca Ocenianie Kształtujące

          • 11 stycznia 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krasnem odbyła się Wewnątrzszkolna Konferencja Upowszechniająca Ocenianie Kształtujące z udziałem trenerki Centrum Edukacji Obywatelskiej, pani Agnieszki Wendy. Wydarzenie miało na celu rozpropagowanie oceniania kształtującego wśród nauczycieli.

            Konferencja zatytułowana „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o ocenianiu kształtującym, ale boicie się zapytać” była jednym z etapów programu Całościowy Rozwój Szkoły, do którego w marcu 2019 r. przystąpiła nasza szkoła.

            Po powitaniu zebranych przez Pana Dyrektora Wojciecha Gołębiewskiego i obejrzeniu filmu przypominającego wszystkim o fundamentach oceniania kształtującego, uczestnicy wzięli udział w warsztacie poświęconym roli błędu i niepowodzenia w procesie dydaktycznym.   

            Potem zaproszeni goście mogli obejrzeć lekcję z elementami oceniania kształtującego, którą w klasie IIIb przeprowadziła pani Katarzyna Magnuszewska. Ponadto liderzy OK – pani Katarzyna Magnuszewska i pan Ireneusz Gajek - przedstawili dobre praktyki stosowane w naszej szkole: podawanie uczniom celu lekcji, kryteria sukcesu przekazywane do zadań, kartkówek, sprawdzianów, kreatywne podsumowania lekcji, zadawanie uczniom pytań kluczowych i ciekawych zadań edukacyjnych, ocena koleżeńska, podawanie informacji zwrotnej oraz korzystanie z metodników OK i patyczków. 

            Ocenianie Kształtujące jest strategią uczenia i uczenia się, które ma sprawić, aby uczniowie byli jak najbardziej zaangażowani w proces edukacyjny i byli świadomi, czego i po co się uczą, a także jakie postępy czynią.  W ciągu roku szkolnego nauczyciele wprowadzają w „przestrzeń” lekcyjną kolejne elementy Oceniania Kształtującego.

            Uczestnicy konferencji zapoznali się również z zeszytami uczniowskimi, w których dzieci zapisują cel lekcji, tworzą samodzielne notatki oraz zamieszczają swoje refleksje.

            Na zakończenie pan Dyrektor Wojciech Gołębiewski oraz pani Agnieszka Wenda podziękowali za przygotowanie konferencji.

        • Jasełka 2022
          • Jasełka 2022

          • Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

            W dniu 20 grudnia uczniowie kl. 8a i 8b oraz 7 wprowadzili nas w bożonarodzeniowy nastrój przedstawiając jasełka pt. „Jasność w ciemności świeci”. Inscenizacja była podzielona na dwie sceny. Pierwsza miała miejsce w raju i nawiązywała do grzechu pierwszych ludzi, czyli tych, którzy okazali Stwórcy nieposłuszeństwo.

            Scena druga natomiast ukazywała wydarzenia związane z narodzinami Zbawiciela.

            Uczniowie przygotowywali się z wielkim zaangażowaniem, pamiętając o powadze wydarzenia, jakim było przyjście na świat Zbawiciela. Występ był niezwykłym przeżyciem dla aktorów, nauczycieli i zaproszonych gości.

            Uroku inscenizacji dodały pastorałki w wykonaniu chóru szkolnego. 

        • Mikołajki w Schronisku „ŚWIĄTECZNA PAKA DLA PSIAKA”
          • Mikołajki w Schronisku „ŚWIĄTECZNA PAKA DLA PSIAKA”

          • Wzorem roku ubiegłego w szkole zorganizowano zbiórkę karmy dla bezdomnych psów. Celem tego przedsięwzięcia była zbiórka pożywienia dla zwierząt w schronisku, tym samym poprawa komfortu życia zwierząt, którym nie udało się jeszcze trafić do kochającego i ciepłego domu. 21 grudnia nasza szkoła przekazała suchą karmę, puszki oraz różne przysmaki dla psów do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Makowie Mazowieckim.

            Dziękujemy za czynny udział w akcji.

            Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu oraz Samorządu Uczniowskiego

        • SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW
          • SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW

          • Nagrody dotarły do NASZEJ SZKOŁY!!!

            Serdeczne podziękowania dla wszystkich rodziców, nauczycieli i osób zaprzyjaźnionych z naszą szkołą za ogromne wsparcie w ramach akcji „Szkoły Pełne Talentów”. Wiele szkolnych projektów nie mogłoby dojść do skutku, gdyby nie Wasza aktywność i chęć pomocy. 

            W ramach zebranych „talenciaków” zamówiliśmy głośnik, który towarzyszyć nam będzie w wielu szkolnych przedsięwzięciach, piankowe piłki oraz zestawy gier planszowych. Myślę, że dzięki tym pomocom rozwiniemy niejeden talent! Jeszcze raz dziękuję!

            Wojciech Gołębiewski

        • Bożonarodzeniowa pocztówka muzyczna
          • Bożonarodzeniowa pocztówka muzyczna

          • Zapraszamy do obejrzenia bożonarodzeniowej pocztówki muzycznej, która powstała dzięki zaangażowaniu naszych wspaniałych i uzdolnionych uczniów. Do zrealizowania naszej pocztówki używaliśmy sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości

            #LaboratoriaPrzyszlosci

            #LaboraroriaPrzyszłości

            @Laboratoria Przyszłości

        • Informacje o konkursie plastycznym „Ilustracja do Ballad i romansów Adama Mickiewicza”
          • Informacje o konkursie plastycznym „Ilustracja do Ballad i romansów Adama Mickiewicza”

          • Organizatorem konkursu jest Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Patronem konkursu jest Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Ciechanowie. Konkurs jest objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

            Głównym założeniem konkursu jest upamiętnienie dwusetnej rocznicy pierwszego wydania zbioru „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza oraz zachęcenie uczniów do zapoznania się z dorobkiem naszego wieszcza. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych.

            Warunkiem uczestnictwa w konkursie było wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką ze szczególnym zwróceniem uwagi na oryginalną interpretację wybranego utworu oraz zaprezentowanie wartości estetycznych pracy.

        • Dyskoteka andrzejkowa w naszej szkole
          • Dyskoteka andrzejkowa w naszej szkole

          • 25 listopada Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zorganizował dyskotekę andrzejkową. Przedszkolaki i uczniowie klas I-III bawili się w godzinach porannych, zaś starsi uczniowie od 16.00 do 20.00. Wszyscy bawili się wspaniale przy dźwiękach muzyki znanych przebojów z naszym szkolnym DJ Oliwierem z klasy VIIIb.

            Piękne cyganki i urokliwi cyganie przepowiadali przyszłość, a jednocześnie zachęcali swoich młodszych kolegów i koleżanki do wspólnych rozgrywek i zabaw. Członkowie SU z niezwykłym zapałem i kreatywnością wywiązywali się z przydzielonych zadań. Andrzejki to wspaniała okazja do dobrej zabawy, a jednocześnie źródło szacunku dla obrzędów ludowych. Tego dnia, świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb… Członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali wiele zabaw i wróżb dla swoich kolegów i koleżanek.

            Dużą niespodzianką zarówno dla tych najmłodszych jak i najstarszych uczniów okazała się fotobudka. Nasza szkolna fotoreporterka, Amelia z klasy VI, wykorzystując sprzęt do fotografii zakupiony dzięki projektowi Laboratoria Przyszłości, uwieczniła wspaniałe momenty i uśmiechy na twarzach naszych uczniów!

            Wszyscy wspaniale się bawili, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić… wszystko zależy od nas samych.

            Przy tej okazji pragniemy podziękować rodzicom za przygotowanie poczęstunku dla dzieci, a uczniom za zaangażowanie w przygotowanie dekoracji i zabaw.

            Opiekunowie SU

            #LaboratoriaPrzyszlosci

            #LaboraroriaPrzyszłości

            @Laboratoria Przyszłości

        • Konkurs recytatorski poświęcony twórczości Marii Konopnickiej
          • Konkurs recytatorski poświęcony twórczości Marii Konopnickiej

          • 23 maja 2022 roku przypadła 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Z tej okazji polska pisarka, poetka, tłumaczka i publicystka za osiągnięcia literackie oraz jej działalność patriotyczną, została uznana przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej za Patronkę roku 2022.

            21 i 22 listopada 2022 roku z inicjatywy Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasnem odbył się konkurs recytatorski poświęcony twórczości Marii Konopnickiej. Sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej w Krasnem wypełniła się recytatorami z Krasnego oraz z Zielonej. Celami konkursu były: popularyzacja twórczości poetyckiej Marii Konopnickiej; rozwijanie i pielęgnowanie postaw patriotycznych oraz obywatelskich; popularyzowanie piękna i wartości narodowej kultury; upowszechnianie kultury języka wśród dzieci i młodzieży; zachęcanie uczniów do występów przed publicznością; rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień młodych ludzi oraz nauka rywalizacji w przyjemnej atmosferze.

            Jury oceniało: pamięciowe opanowanie tekstu, interpretację wiersza (tempo, intonacja, dykcja) oraz ogólny wyraz artystyczny (uzasadniony gest i ruch sceniczny, strój, rekwizyt). Konkurs odbywał się w dwóch grupach wiekowych: klasy 1-4 i klasy 5-8.

            Uczniowie reprezentowali bardzo wysoki poziom i wyłonienie zwycięzców było dość trudne. Po dokonaniu wnikliwej oceny ustalono laureatów i ogłoszono wyniki. Oto lista laureatów ze Szkoły Podstawowej w Krasnem:

            W grupie wiekowej kl. 1-4 nagrody zdobyli

            Klasa I

            1. miejsce: Dominika Balcerzak
            2. miejsce: Wiktora Tolsdorf
            3. miejsce: Faustyna Przyłęcka

             

            Wyróżnienie: Zuzanna Krzyżewska, Kornelia Dobrosielska  

            Klasa II

            1. miejsce: Julia Brudnicka
            2. miejsce: Liliana Prekiel
            3. miejsce: Anna Zawieska

             

            Wyróżnienie: Alan Szwejkowski, Cezary Dąbrowski

            Klasa III

            1. miejsce: Lena Lelewska, Alicja Asztemborska
            2. miejsce: Amelia Łoś, Julia Długołęcka
            3. miejsce: Emilia Czyżewska, Gabriela Kałędek

             

            Wyróżnienie: Julia Cieślak, Lena Żak, Amelia Lewicka

            Klasa IV

            1. miejsce: Michał Falkowski
            2. miejsce: Gabriela Ruszczyńska
            3. miejsce: Maja Lubicz-Krośnicka

             

            Wyróżnienie: Maria Kurzyńska, Szymon Mierzejewski

             

            Wśród starszych uczniów uznanie jury zyskali

            1. miejsce: Natalia Balcerzak
            2. miejsce: Ewelina Balcerzak, Magdalena Bandura, Martyna Czajkowska
            3. miejsce: Zuzanna Nowotka, Oskar Woźnicki

            wyróżnienie: Krystian Prekiel

            Niezmiernie miło nam było gościć na konkursie… samą Marię Konopnicką, która opowiadała o swoim życiu i poezji. To, oczywiście, żart – w rolę Poetki w niezwykle uroczy sposób wcieliła się pani Halina Sowa, za co bardzo dziękujemy i jeszcze raz nagradzamy wirtualnymi brawami.

            Dzięki niezwykłym, niekiedy przejmującym recytacjom, obecni na konkursie przekonali się o tym, że poezja Maria Konopnickiej jest ciągle żywa, a przesłanie zawarte w jej utworach ciągle uczy i bawi.  

        • Spotkanie z pisarką, Ewą Sobieniewską
          • Spotkanie z pisarką, Ewą Sobieniewską

          • Dzisiejsze przedpołudnie dla uczniów klas VII-VIII naszej szkoły było niezwykłe, ponieważ mieli możliwość spotkania z wyjątkową osobą, panią Ewą Sobieniewską – polonistką i pisarką, która zadebiutowała powieścią „Srebrne wrzeciono”.

            Autorka podzieliła się z młodzieżą swoim optymizmem, radością pisania i pomysłem na życie. Opowiedziała o swojej twórczości, miłości do niewielkiej wsi w świętokrzyskim oraz tym, jak powstawała jej pierwsza powieść i skąd czerpała pomysły.

            Spotkanie z pisarką sprzyjało zadawaniu pytań i wymianie myśli. Pani Ewa chętnie i wyczerpująco odpowiedziała na wszystkie pytania zadawane przez uczniów.

            Znakomita lekcja historii i literatury w czasach, które czytelnictwo odsunęły na boczny tor. Uczniowie usłyszeli od naszego gościa, że warto czytać, ponieważ lektura jest arcyciekawą podróżą poprzez świat.

            Serdecznie dziękujemy Gminnej Bibliotece Publicznej w Krasnem za umożliwienie spotkania z tak interesującą osobą.

        • Dzień Życzliwości i Pozdrowień
          • Dzień Życzliwości i Pozdrowień

          • 22 listopada wspólnie celebrowaliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

            To święto ma służyć promowaniu idei pokoju na całym świecie poprzez okazywanie innym przyjemnych, pozytywnych emocji. Szczególnie w dzisiejszych, trudnych czasach okazywanie życzliwości jest bardzo ważne. Pan dyrektor podczas porannego apelu zwrócił szczególną uwagę, aby odnosić się do siebie z życzliwością i starać się rozwiązywać problemy w sposób pokojowy, a nie siłowy.

            Tego dnia, w symboliczny sposób uczciliśmy też pojawienie się nowej tablicy kredowej, którą nazwano „Gadającą ścianą”. Pan dyrektor wraz z Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego wspólnie przecięli wstęgę! Tablica do południa była już zapełniona miłymi pozdrowieniami, rysunkami wykonanymi przez uczniów. Mogliśmy też pisać pozdrowienia na małych karteczkach, aby sprawić uśmiech na twarzy miłej nam osobie! W klasach I-III, uczniowie wypełniając pozdrowieniami i miłymi słowami piórka, utworzyli piękne skrzydła, z którymi mogli zrobić sobie zdjęcia.

            W tym dniu, także z inicjatywy uczniów, obowiązywała zasada – kto przebrany – niepytany!!! Ubiór, miał pokazać zainteresowania uczniów.  Wszyscy wykazali się dużą kreatywnością i za to im bardzo dziękujemy! 

            Uśmiechajmy się do siebie, pomagajmy sobie, bądźmy empatyczni i tolerancyjni wobec innych, nikogo nie dyskryminujmy, szanujmy się nawzajem!!!

            Opiekunowie SU